PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde PTT müşteri hizmetleri numarası 2019, PTT telefon numarası, PTT iletişim, PTT müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

Türkiye’ nin en eski kuruluşlarından birisi olan PTT, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ nün kısaltma adıdır. Türkiye’ nin en köklü kamusal posta teşkilatı olan PTT’nin kuruluş tarihi 1840’ a kadar uzanmaktadır. 2013 yılında TBMM’de görülen yasa tasarıyla adı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelen PTT, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlıdır. 2017 yılında ise mevcut tüm hisseleri Varlık Fonu’na devredilmiş olan PTT, günümüzde posta, kargo, bankacılık, telekomünikasyon alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye’ nin en çok işlem gerçekleştirilen kuruluşlarından birisi olarak ağını sürekli olarak büyüten PTT, Türkiye’ nin en ücra köşelerine kadar tek merkezden hizmet taşıyan özel kurumlardan birisidir. Bu durumda değişken şartlar nedeni ile hizmetlerde sorunların, gecikmelerin veya aksamaların meydana gelmesine neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda da tüketici cephesinde PTT müşteri hizmetleri numarası 2019 en çok araştırılan konu oluyor.

Türkiye genelinde PTT, farklı marka ve iştirakler ile geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. PTT Kargo, PTTCell, PTT Sigorta, PTT Çocuk, PTT Kitap, PTTBank, ePttAVM gibi çok sayıda marka ve isim ile tüketicilere hizmet sunmaya devam ediyor. Aynı zamanda da Türkiye’deki karayolu ve köprü geçiş sistemleri OGS ve HGS sistemlerine de entegredir. Bu şekilde gündelik yaşantının her noktasına ulaşacak hizmet çeşitliliği ile PTT’ nin kullanımı oldukça yüksek seviyedir. Bu şekilde yoğun olarak kullanılması ve geniş hizmet çeşitliliğinin mevcut olması nedeni ile çeşitli sorunlar ile sık sık karşılaşılabiliyor. Bu tip durumlarda ise PTT müşteri hizmetleri numarası 2019 yılında da tüketicilerin, sorunlarına, taleplerine ve şikayetlerine etkin bir şekilde yanıt vermeye devam ediyor. Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınması durumunda, en hızlı şekilde müşteri hizmetleri servisi hizmetleri ile tüketicilerine yanıtlar sağlayabiliyor.

PTT, sunduğu hizmetlerinin haricinde Türkiye’ nin tüm bölgelerindeki müşterilerinin yaşadıkları sorunlara ve problemlere ilişkin olarak çağrı merkezleri ile faaliyet göstermektedir. PTT müşteri hizmetleri numarası 2019 ile tüketiciler, her türlü PTT hizmetine ilişkin bilgi almak ya da yaşadığı sorun için destek almak amacı ile müşteri hizmetlerine başvurularını gerçekleştirebiliyor. Bu doğrultuda da PTT kuruluşu çatısı altında yer alan tüm hizmetler için tüketiciler, PTT müşteri hizmetlerini arayarak, başvurularını iletebilmektedir. Geniş hizmet yelpazesine sahip olan PTT, günümüzde posta, kargo ve bankacılık alanında en güvenilir kuruluşlardan birisidir. Bu sebeple de tüketici tarafından daha yoğun olarak tercih edilir. Ayrıca bulunduğu her sektörde sağladığı hizmetlerinde alanının en düşük fiyatlandırmalarını sunuyor. Bu ekonomik maliyetleri de tüketicilerin yer aldığı her sektörde PTT’yi daha fazla tercih etmesine ve dolayısıyla da kurumun hacmini her geçen gün büyütmesine neden oluyor.

PTT Çağrı Merkezi Numarası 2019

Türkiye’ nin 81 vilayetine, başta posta ve kargo hizmetleri olmak üzere çatısı altında bulunan tüm hizmetleri etkin biçimde ulaştıran PTT, aynı hizmet kalitesini müşteri destek hizmetlerinde de etkin bir şekilde sunuyor. PTT çağrı merkezi numarası 2019 ile Türkiye’ nin her yerinden sadece tek bir numarayla müşteri hizmetlerine bağlanarak, gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilmek, sorunlara ilişkin muhataplarla görüşme gerçekleştirebilmek ve hizmetleri hakkında bilgi alabilmek mümkün oluyor. Üstelik PTT’ nin çağrı merkezleri haftanın her günü 24 saat kesintisiz olarak hizmet veriyor.  Bu sayede her ihtiyaç duyulduğunda vakit kaybetmeden ve çok fazla uğraşmadan, yetkili bir personelle çağrı merkezini aramaya konu olan hususla ilgili görüşme gerçekleştirilebiliyor.

Türkiye’ nin her yerinden tek numara üzerinden faaliyet gösteren PTT çağrı merkezi numarası 2019 için her zaman olduğu gibi 444 1 788 olarak belirlenmiştir. Bu sayede de tüm tüketiciler, vakit kaybetmeden kolayca GSM veya sabit telefonlardan PTT müşteri hizmetlerini arayabiliyor. Üstelik 7/24 kesintisiz olarak her türlü konuda müşteri hizmetlerinden yardım alınabiliyor. Çünkü 7/24 “IVR” yani sesli yanıt sistemiyle müşterilerin işlemlerini otomatik olarak tamamlayabilmeleri sağlanıyor. Ayrıca PTT müşteri hizmetlerinde tecrübeli ve eğitimli müşteri temsilcileri bulunuyor.

PTT çağrı merkezi numarası 2019 sunduğu hizmetlere istinaden her türlü görüş, öneri, şikayet ve taleplerin bildirimleri kolayca gerçekleştirilebiliyor. Özellikle kamu kurumu olması çerçevesinde özel sektöre nazaran “Bilgi Edinme Hakkı” konusunda çok daha hassas bir yaklaşım gösteriliyor. Böylelikle hangi konuda olursa olsun aranan müşterileri hizmetlerinden detaylı olarak bilgilendirmeler, en yüksek hizmet kalite standardına uygun olarak sunuluyor. Kullanıcılar en basit işlemlerden, en zorlu işlemlere kadar tüm işlemleri PTT müşteri hizmetlerini arayarak kolay bir şekilde yapabilir. Buna göre PTT kargo sorgulama, PTT hesap bakiyesi sorgulama, PTT posta sorgulama, PTT gönderi takibi, PTT kargo kayıp ihbarı, PTT şikayet, PTT hizmetleri hakkında bilgi talebi gibi pek çok işlemi sorunsuzca ve herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan gerçekleştirebilme fırsatı bulunuyor.

PTT Telefon Numarası

Türkiye’ nin 81 şehrinden de tek bir çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 ile müşteri hizmetlerine ulaşılabilen PTT’ nin ayrıca diğer konularda destek ihtiyaçlarına yönelik olarak da PTT telefon numarası bilgileri bulunmaktadır. Özellikle de daha üst birimlerle görüşmek, kurumsal çözümler için görüşme gerçekleştirmek gibi ihtiyaçlarda ise bireysel ve kurumsal tüketiciler direkt olarak PTT Genel Müdürlüğü ile görüşme gerçekleştirebiliyor. PTT Genel Müdürlüğü ile görüşme gerçekleştirmek isteyen kişiler Ankara’da bulunan genel müdürlük için “0312” alan kodunu kullanmak durumunda da PTT telefon numarası kapsamında genel müdürlük için “0312” alan kodundan sonra  “509 50 00” numaralarını girerek, arama gerçekleştirmelidir. Bu şekilde PTT Genel Müdürlüğü’ nün Ankara’daki merkeziyle direkt olarak görüşme gerçekleştirilebiliyor.

PTT İletişim

Türkiye’ nin en köklü ve en büyük kuruluşlarından birisi olan PTT’ nin iletişim kanalları arasında bulunan müşteri hizmetleri numarası ve genel merkez numarası farklı alanlarda hizmet vermektedir. Temel olarak PTT iletişim numaralarından en sık kullanılan olan müşteri hizmetleri numarası genel kullanıcı şikayetlerine ve ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Ancak PTT genel müdürlük numarası daha kurumsal işlemlere yönelik olarak tüketicilere hizmet vermektedir. Kurumsal nitelikli işlemleri gerçekleştirmek veya bilgi almak için PTT genel müdürlük numarasının aranması gerekiyor.

PTT tarafından sunulan iletişim kanallarından birisi de iletişim formlarıdır. Bu formlarda görüş/öneri, talep/bilgi edinme isteği, şikayet ve teşekkür konulu bildirimler gerçekleştirilebiliyor. Bu iletişim formalarına PTT şubeleri dışında PTT internet şubesi üzerindeki iletişim ekranında ulaşılabiliyor. Bununla birlikte istek, öneri ve şikayetler ile ilgili PTT iletişim ekranında “info@ptt.gov.tr” adresi üzerinden elektronik posta ile de başvurular iletilebiliyor. PTT Bize Ulaşın ekranında yer alan iletişim seçenekleri tüm tüketiciler tarafından uygun koşullarda kullanılarak, her türlü işlem ve konu hakkında başvurular gerçekleştirilebilir. Bu kanallar üzerinden yapılan başvurularda Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında en hızlı şekilde tüketicilere PTT Genel Müdürlüğü’ nün ilgili birim ve departmanları tarafından dönüş yapılabiliyor. Ancak daha hızlı işlem gerçekleştirebilmek için tüketicilerin her zaman 7/24 hizmet veren 444 1 788 numaralı çağrı merkezi üzerinden başvurularını iletmeleri tavsiye edilmektedir. Bu şekilde işlemler anında canlı destek kapsamında müşteri temsilcileriyle yapılacak görüşmelerle sonuca kavuşturulabilir.

PTT Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 1 788

PTT müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: PTT çağrı merkezi, PTT iletişim bilgileri, PTT telefon numarası, PTT müşteri temsilcisi, PTT şikayet hattı, PTT müşteri hizmetleri 2019

2 Yorum

  1. rıdvan 4 Aralık 2019
  2. abdurrahman turgut 15 Haziran 2020

Yorum Yap