Emniyet Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Emniyet Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Emniyet Müdürlüğü açılış saati kaçta? Emniyet Müdürlüğü kapanış saati kaçta? Emniyet Müdürlüğü çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Emniyet Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Ülkemizde büyük bir geçmiş tarihe sahip olan Emniyet Müdürlüğü yani Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye’de yaşanan suç olaylarına karşı müdahale edebilmek ve ülke rafı için kurulmuş olan bir resmi teşkilattır. Polis memurlarının ve çeşitli personellerin içerisinde yer almış olduğu devlet teşkilatı olan Emniyet Genel Müdürlüğü, genel olarak Türk tarihinin varlığından beri farklı isimler ile varlığını koruyarak, uzun yıllardan beri çalışmalarını sürdürmektedir.

1845 yılından beri resmi olarak hizmetlerine başlamış olan Emniyet Genel Müdürlüğü, ülkemizde yer alan 81 ilin tamamında varlığını korumaktadır. Şehrinizde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne giderek şikâyet, ihbar ve itiraf gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilecek olduğunuz devlet teşkilatında, yüzbinlerce polis ve memur görev almaktadır. Daha çok varlığı hırsızlık, adam öldürme, gasp etme, terör olayları ve tecavüz gibi suçlarda anlaşılmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü, ülkemizde kaçak yollarda varlığını sürdüren diğer yasadışı örgütleri de çökertmek için aralıksız olarak çalışmaktadır. Son yıllarda resmi kurumlar tarafınca belirlenen kurallara göre, ehliyet ve pasaport çıkarabilmemiz içinde en doğru adreslerin başında yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü, terör saldırıları olabileceği üzere 7/24 polisler ve özel harekât görevlileri tarafınca titizlikle korunmaktadır.

Daha çok son 25 ile 30 yıl arasında ülkemizin farklı bölgelerinde giderek artan kaçakçılık, zehir tacirliği ve fuhuş ticareti gibi suç olayları nedeni ile şikâyetleri yapabilecek olduğunuz Emniyet Genel Müdürlüğü, diğer banka ve kurumlarda olduğu gibi özel mesai saatleri arasında vatandaşlara açık olarak hizmet vermektedir. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gitmek isteyenler için hafta içi günlerinde, akşam ve öğle saatleri tavsiye edilmektedir. Genel olarak sabah saatlerinde ilk açılışının ardından giderek, işinizi kolay şekilde halletmeniz ve sıra beklemeden daha kısa süreler içerisinde sorunsuz olarak işlerinizi bitirmeniz mümkündür. Yalnızca hafta içi açık olarak hizmet veren Emniyet Genel Müdürlüğü, sabah ilk olarak 08:30’da açılmakta ve öğlen 12:30’a kadar hizmet vermektedir. 12:30 ile 13:30 arasında 1 saat mola veren Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kapanış saati ise akşam 17:30’dur. Cumartesi ve Pazar günleri ise hizmet vermemektedir.

Emniyet Müdürlüğü Açılış Saati
08:30

Emniyet Müdürlüğü Kapanış Saati
17:30

Emniyet Müdürlüğü Çalışma Saatleri
08:30-12:30
13:30-17:30

Emniyet Müdürlüğü müşteri hizmetleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: Emniyet Müdürlüğü açılış saati, Emniyet Müdürlüğü kapanış saati, Emniyet Müdürlüğü çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap