youtube gizli özellikleri

Youtube’da Gizli Özellikler

Youtube günümüzün en çok kullanılan video paylaşım siteleri arasında yer alıyor. Her açıdan kullanıcıların daha iyi bir vakit geçirmesine neden olan Youtube’un bazı özellikleri halen bilinmeyen şeyler arasındadır. Bunlara bağlı olarak oldukça gelişmiş bir kullanım şekli elde etmeniz mümkündür. İşte siteden daha iyi bir şekilde yararlanmanızı sağlayacak o özellikler:

Videoları Hızlı Bir Şekilde Gif Yapın

Videoları normal şartlarda gif formatına getirmeniz uzun zaman boyunca sıkıntı çekmenize neden olabilir. Bunun yanında zamanınızda hiç istemediğiniz bir şekilde gitmiş olacaktır. Ama Youtube tarafından geliştirilen yeni bir özellik, bu amacınıza çok hızlı bir şekilde ulaşabilmenizi sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise sadece gifyoutube.com adresini ziyaret etmektir. İstediğiniz video linkini gifyoutube.com/videolinki şeklinde açarsanız, istediğiniz videoyu anında gif yapabilirsiniz.

Tüm Şarkılara Ulaşın

Öte yandan hayranı olduğunuz şarkıcının tüm şarkılarına tek bir yerden ulaşmanın hayalini kuruyor olabilirsiniz. Youtube bu tarz bir isteği bulunan kişileri de memnun edecek bir özellik geliştirmiştir. Bu özelliği kullanabilmek için, istediğiniz sanatçının başına # koyarak arama yapmanız gerekiyor. Bu sayede istediğiniz sanatçının her şarkısına tek tıkla ulaşmanız mümkündür.

Sinema Modu

Youtube’da bulunan sinema modu özelliği, gözlerinizin yorulmadan videoları izlemenize olanak sağlıyor. Bu özelliği aktif etmek için her videonun sağ altında bulunan kare işaretine tıklamalısınız. Bu sayede istediğiniz videoyu karanlık modda izlemeye başlayabilirsiniz.

Kısa Yollar

Özellikle çok sık bir şekilde Youtube adresini ziyaret ediyorsanız o zaman Youtube kısa yolları mutlaka öğrenmeniz gereken şeyler arasındadır. Bunlara bağlı olarak bütün işlemleri oldukça hızlı bir şekilde yapabilmeniz mümkündür.

Space tuşu videoları durdurma ve oynatma özelliğine sahiptir. L ve j tuşları ise oynattığınız videonun geri veya ileri alınabilmesine olanak sağlar. Eğer videonun sesini kapamanız gerekiyorsa m tuşuna basarak videoyu tamamen kısabilirsiniz. Videoları beş saniye boyunca geri ve ileri almak istiyorsanız, o zaman klavyenin sağ ve sol tuşlarını kullanmalısınız.

Rakamları kullanarakta izlemiş olduğunuz videoda atlamalar yapabilirsiniz. Örnek olarak 1 tuşuna bastığınızda videonun %10’luk kısmı tamamlanmış olacaktır. Eğer bu rakamı 8 yaparsanız o zaman videonun %80’lik kısmına anında atlayabilirsiniz.

Yorum Yap