android gizli özellikleri

Muhtemelen Telefonunuzla İlgili Bilmediğiniz Özellikler

Aslında Android telefonunuz sandığınızdan çok daha yeteneklidir. Aklınıza bile gelmemiş olan bazı gizli özelliklerle, günlük işleri biraz daha kolay bir hale getirebilirsiniz. İşte telefon kullanıcıları tarafından bilinmeyen o pratik özellikler:

Fareyi Cep Telefonuna Bağlayabilirsiniz

Farenin rahatlığını telefonda da hissetmek istiyorsanız, aslında kısa süreli bir bağlantıdan sonra artık fareyle birlikte telefonu kullanabilirsiniz. Özellikle bu yöntem dokunmatik ekranda sorunlar olduğu sırada yardımınıza yetişecek bir özellik olacaktır.

Müziği Otomatik Susturma

Müziğin bir süre sonra kendiliğinden kapanmasını istediğinizde bu özelliği kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey müzik uygulamasının ayarlar alanını kullanarak otomatik kapanma seçeneğini aktif hale getirmektir.

Hız Arttırma

Telefon zaman geçtikçe performans açısından sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Özellikle en önemli işlerinizde telefonun donma ve yavaşlama gibi sorunlarıyla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Telefonunuzu daha hızlı bir hale getirebilmek için yapmanız gereken şey ayarlar menüsünü açarak buradan depolama ve önbellek verileri adımlarını izlemektir. Daha sonra önbelleği temizlediğinizde gözle görülür şekilde iyileşmeler fark edeceksiniz.

Telefonu Uzaktan Kapatın

Telefonla ilgili başınıza gelebilecek belki de en olumsuz durumlardan biri telefonu kaybetmektir. Eğer bazı ek önlemleri almazsanız uzun zaman boyunca konu hakkında sıkıntı çekebilirsiniz. Neyse ki bu konu hakkında yardıma android cihaz yöneticisi koşuyor. Bu uygulama üzerinden telefonu uzaktan kontrol edebilir, tamamen sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirerek telefonu daha güvenli yapabilmek için android cihaz yöneticisini açmanız gerekiyor.

Yazıları Daha Kolay Okuyun

Bazı zamanlarda telefonda beliren yazıları okumamız biraz daha zor bir hale gelebiliyor. Küçük boyutlu yazıların okunmasını kolaylaştırabilmek için kullanabileceğiniz bir android özelliği bulunuyor. Bu özellik üzerinden yazıları istediğiniz şekilde büyütebilir ve daha kolay bir telefon kullanımı elde edebilirsiniz. Bunun için telefonun ayarlar menüsü üzerinden yazı büyütecini açmanız gerekiyor.

Sağlık Bilgilerini Ölçün

Spor hayatınızda önemli bir yerdeyse Android telefonunuzla birlikte sağlık bilgilerinizi çok rahat bir şekilde ölçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google Fit kullanmaktır. Google Fit, akıllı bileklik kullanmaya bile gerek kalmadan sağlığınızla ilgili en çok öğrenmek istediğiniz şeylere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yap