samsung bluetooth hatası

Samsung Galaxy Note 8 Bluetooth Sorununun Çözümü

Galaxy Note 8 gelişmiş özellikleriyle birlikte kullanıcıların en sevdiği telefon modelleri arasında yerini almayı başardı. Tabi her geçen gün daha fazla insanın tercih ettiği bu telefon modelinde zaman zaman can sıkan hatalar alınabiliyor. Özellikle kullanıcılar son zamanlarda telefonda var olan Bluetooth sorunundan çok fazla yakınmaya başladı. Bu şikayete göre Bluetooth bağlantılarının bir türlü yapılması mümkün olmuyor. Kullanıcılar her yolu denesede bu bağlantı üzerinden dosya gönderimi ve alımı yapmakta zorlanıyor.

Aslında bu sorunlar tamamen yazılım kaynaklıdır. Yeni bir güncellemeden sonra bu sorunların çözüldüğünü görebilirsiniz. Tabi yeni bir güncelleme gelene kadar bu özelliği aktif olarak kullanmaya devam edebilmek için bazı adımları yapmanızda yarar var.

Bağlantıları Kaldırın

Öncelikle daha önceden kurmuş olduğunuz cihaz eşleştirmelerini kaldırmanızda fayda var. Bunları kaldırabilmek için yapmanız gereken şey ayarlar ve bluetooth bağlantılarını izleyerek tüm cihazları seçmektir. Tüm cihazların bağlantısını kaldırdıktan hemen sonra tekrardan bir eşleştirme yapmayı deneyin. Büyük ihtimalle sorunun çözüldüğünü fark etmiş olacaksınız.

Bağlantıyı Devre Dışı Bırakın

Bağlantı sorunlarında hızlı bir şekilde soruna dair bir çözüm arıyorsanız, bağlantı türünü devre dışı bırakarak yeniden aktifleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Uçuş Modu

Galaxy Note 8 cihazınızda eğer bluetooth bağlantısı sorunu görülüyorsa, o zaman cihazı uçuş moduna alarak yeniden bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Bu modu aktif bir hale getirdiğinizde kurmuş olduğunuz tüm bağlantılarda devre dışı kalmış olacaktır. Bir süre bekledikten sonra uçak modunu açarak tekrardan özelliği açmayı deneyebilirsiniz.

Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Ağ ayarlarını sıfırlamak Bluetooth ve diğer ağlar hakkında yaşadığınız sorunlara karşı denemeniz gereken bir yöntemdir. Bu işlemi yaptıktan sonra tüm ayarların varsayılan şeklinde değişeceğini unutmamanız gerekiyor. İşlemi yapabilmek için ilk olarak ayarlar menüsüne girerek buradan ağ ayarları yolunu izleyin. Ağ ayarlarına geldikten sonra ayarları sıfırla seçeneğine dokunarak sıfırlanmasını sağlayın. Daha sonra ise tekrardan bluetooth’u etkin bir hale getirerek yeniden cihazlarınızla bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Format

Eğer bu yöntemler pek işinize yaramadıysa son çare olarak bu telefona format atmanız gerekir. Tabi işlem öncesi verilerinizin yedeğini almayı unutmamalısınız.

Yorum Yap