youtube gizli özellikleri

Youtube’un Faydalı Özellikleri

En popüler video paylaşım platformu olan Youtube, her geçen zaman özellik bakımından biraz daha beğeni topluyor. Oldukça ilginç özellikleri bünyesine toplayan Youtube, geçtiğimiz günlerde bunların sayısını daha da arttırdı. İşte mutlaka öğrenmeniz gereken ve Youtube üzerinde çok işinize yarayacak yeni özellikler:

Karanlık Mod

Eski dönemlerde Youtube sadece Beyaz temayla kullanılabiliyordu. Bu durum bazı kullanıcıların şikayetçi olduğu şeyler arasında olurken, aslında gözlerin daha çok yorulmasına sebebiyet verebiliyordu. İşte şikayetlere tepki veren yetkililer artık siteyi karanlık temada da kullanabilmemize olanak sağlayacak. Yeni karanlık modu kullanarak Youtube’u tamamen siyah temayla kullanabilmeniz mümkündür. Bu özelliği açabilmek için yapmanız gereken tek şey, materyal tasarıma geçerek profil üzerinden koyu temayı açmaktır.

Çift Dokunma Özelliği

Videoları daha kontrollü bir şekilde atlamak ve geriye sarmak istiyorsanız, artık bunu daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Özellikle çift dokunma özelliği video izlerken biraz daha hızlı hareket etmenizi sağlayacak. Bunu yapabilmek için videoların üstüne gelerek çift tıklamanız yeterlidir. Bu sayede videoları 10 saniye ileri veya geri alabilirsiniz.

Çocuklar İçin Youtube

Youtube’un en az yetişkinler kadar çocuklar tarafından kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Bu durumun farkına varan Youtube tamamen çocuklara özel olan bir siteyi artık başlatmış durumdadır. Youtube Kids özelliği ise, sadece sınırlı mod üzerinden çalışan bir bölümdür. Bu şekilde sadece çocukların izlemesi gereken özelliklere ulaşabilir ve daha basit bir tasarım elde edebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken Youtube tarafından geliştirilen ‘’Youtube Kids’’ uygulamasını cihazınıza market üzerinden indirmektir.

Topluluk Özellikleri

Eylül ayında kullanılmaya başlanan bu özellik, sevdiğiniz kanallara tek tıkla ulaşmanızı sağlayacak. Özellikle her daim kanallarla bağlantıda kalmak istiyorsanız ve istediğiniz gibi tartışma yapmak istiyorsanız, bu özelliği çok sık bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede içerik oluşturucularla doğrudan iletişime geçmeniz mümkün olacaktır.

Site Üzerinden TV İzleme

Artık bu platform üzerinden TV izlemenin biraz daha kolay bir hale geldiğini belirtmemiz gerekiyor. Youtube TV aboneliği ile Dünyanın en gözde televizyon kanallarına bir tıkla ulaşabilir ve anında canlı yayınları başlatabilirsiniz.

Yorum Yap