Youtube Şikayet

Youtube Şikayet

Youtube şikayet hattı, Youtube şikayetleri, Youtube şikayet var gibi konular hakkında bilgi paylaşımı yaptığımız bu makaleyi okumaya devam ederek Youtube şikayetlerini nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Youtube müşteri hizmetleri adlı makalemizi de linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Youtube Şikayet

Youtuberlar ile önemli bir kazanç alanı haline gelen Youtube, dünyada her gün, her an milyarlarca insanın ziyaret ettiği bir video paylaşım platformudur. İlk kurulduğu günden bu yana dünyanın en büyük ve en kaliteli video paylaşım platformu konumunda bulunuyor. Her türlü içeriğin yüklendiği ve insanların pratik bir şekilde video ve yayınları izleyebildiği Youtube, her geçen gün genişleyen hizmet kapsamı ile internet kullanıcılarına yanıt veriyor. Günümüzün en büyük internet devleri arasında kendisine yer bulan Youtube, uzun yıllardır her ülkede faaliyet gösteriyor.

Kullanıcıların Google hesabı ile kendilerine özel bir profil oluşturabildiği ve hatta kanal yaratabildiği bir platform olan Youtube, kendi gündemini belirliyor ve dünya trendlerine yön veriyor. Bu açıdan son derece gelişmiş bir yapıya sahip olan Youtube, dünya genelin internet kullanıcılarının keyifli zamanlar geçirebilmelerine yardımcı oluyor. 15 şubat 2005 yılında ilk açılışını gerçekleştiren Youtube, sadece 1 yıl içerisinde yakaladığı büyüme ivmesiyle 1.65 dolar gibi bir ücrete Google tarafından satın alındı. O günden beri Google bünyesinde faaliyet gösteren Youtube ile ilgili olarak kullanıcılar Youtube şikayet birimi desteğinden faydalanabiliyor.

Her kullanıcının son derece hızlı ve pratik bir şekilde içerikler yükleyebildiği ve kendi kanalına sahip olabildiği Youtube platformunda çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. İçerik yapısı yönünden kullanıcıları rahatsız edebilecek niteliklerde içerikler söz konusu olabiliyor. Bu nedenle de Youtube tarafından son derece dinamik yapıda kullanıcılara destek hizmetleri sağlanıyor. Tüm Youtube kullanıcıları platform üzerinde yayınlanan bir video içeriğinden diğer teknik sorunlara kadar her türlü konuda Youtube şikayet servisinden faydalanabiliyor.

Her türlü soruna istinaden Youtube destek servisine yapılan başvurular çok kısa zaman dilimleri içerisinde sonuçlandırılıyor. Bu şekilde kullanıcılar her zaman son derece güvenilir ve kaliteli bir video paylaşım sitesi hizmetlerinden faydalanabiliyor. Tüm kullanıcıların hızlı ve güvenilir bir hizmet alabilmesine yardımcı olan Youtube platformunda bir sorun yaşanması durumunda en hızlı şekilde destek servisine başvuru gerçekleştirilebiliyor. Youtube müşteri hizmetleri servisinde kullanıcılara her türlü sorunlarına yönelik olarak dinamik bir şekilde destek sağlanıyor.

Youtube şikayet servisi hizmetleri Youtube’ nin kurumsal bir kuruluş olmasından dolayı elzem bir zorunluluktur. Kullanıcıların yani müşterilerinin daha kaliteli hizmet alabilmesi amacı ile de Youtube tarafından belirli politikalar belirlenmiştir. Siyaset, ahlak vb. etkenlere odaklı olarak belirlenmiş olan Youtube politikaları her kullanıcı için geçerlidir. Dolayısı ile de Youtube kullanıcısı ya da Youtube kanal sahibi olmak isteyen kullanıcıların bu koşullara uygun şekilde hesaplarını oluşturması gerekiyor.

Aksi halde Youtube hesaplarının banlanması yani kullanım dışı bırakılması söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden de günümüzde Youtube kullanıcıları bu konuda çok daha fazla dikkatli hareket ediyor. Ancak çeşitli zamanlar yapılan paylaşımlar veya diğer teknik uygunsuzluklar halinde yapılacak şikayetlere Youtube tarafından dinamik bir şekilde dönüş sağlanıyor.

Youtube şikayet servisi aracılığı ile bildirin her türlü video için gerekli olan incelemeler uzmanları tarafından gerçekleştiriliyor. Youtube destek servisinde görevli olan personeller tarafından, kullanıcıların yaptıkları şikayetler en hızlı şekilde değerlendirmeye alınıyor. Böylelikle aciliyeti bulunan rahatsız edici içeriklerin derhal video paylaşım platformundaki yayından kaldırılması sağlanabiliyor.

Bununla birlikte kullanıcıların Youtube kullanımında ya da genel Youtube kanal denetimi işlemlerinde yaşadıkları sorunlar içinde hızlı geri dönüşler sağlanıyor. Uzman personeller tarafından en hızlı şekilde gerekli olan incelemeler tamamlanarak, kullanıcıların şikayetlerinde haklı oldukları tespit edilirse en hızlı şekilde gerekli olan çözüm müdahaleleri yerine getiriliyor.

Youtube Şikayet Hattı

Youtube internet tabanlı faaliyet gösteren bir video paylaşım platformu olması nedeni ile kullanıcılarına müşteri hizmetleri telefon numarası aracılığı ile destek hizmeti vermiyor. Dünyanın her yerinde faaliyet gösteren ve her saniye milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği bir platform olması nedeni ile Youtube çağrı merkezi servisi ile destek sağlayabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden günümüzde Youtube şikayet hattı şeklinde faaliyet gösteren bir Youtube müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmuyor.

Dolayısı ile de Youtube kullanıcıları yapacakları her türlü şikayet işlemlerine yönelik olarak diğer iletişim kanallarını kullanmak durumunda kalıyor. Kullanıcılar yaşadıkları teknik sorunlarına ya da içerik problemlerine yönelik olarak 7/24 kesintisiz olarak Youtube iletişim kanallarından birisini kullanabiliyor.

Youtube şikayet hattı yani müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmaması nedeni ile kullanıcıların şikayet işlemlerini yapabilecekleri bir telefon numarası yok. Diğer Youtube iletişim kanalları aracılığı ile diğer tüm işlemlerini olduğu gibi şikayet işlemlerini de gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Dolayısı ile Youtube müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmuyor olması kullanıcıların hiçbir konuda destek hizmeti alamayacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden de günümüzde Youtube kullanıcıları herhangi bir işlem için diğer iletişim kanallarını kullanabiliyor.

Youtube müşteri hizmetleri numarası bulunmuyor. Dolayısı ile kullanıcılar Türkiye’ de yeni açılan Youtube Premium servisi hizmetlerine ilişkin yaşadıkları şikayetler ile ilgili olarak da 7/24 kesintisiz şekilde profesyonel desteği alternatif iletişim kanallarından alabiliyor.

Son derece hızlı ve pratik bir şekilde ulaşılabilen Youtube şikayet hattı servisi için paylaşılan telefon numaraları ABD merkezli şirket olması sebebi ile sadece ABD bünyesinde faaliyet gösteren bir telefon numarası bulunuyor. Dolayısı ile Türkiye’ deki Youtube kullanıcıları tarafından herhangi bir şekilde Youtube telefon numarası ile başvuru gerçekleştirebilme şansları bulunmuyor. Ancak kullanıcıların diğer Youtube iletişim kanalları üzerinden yaptıkları şikayet başvuruları yine müşteri destek hizmetleri servisi tarafından incelemeye alınıyor.

Dolayısıyla yapılan şikayet başvurularının sonuçlandırılması için çok uzun süreler beklemek durumunda kalmıyor. Çok kısa zaman dilimlerinde tüm kullanıcıların yapmış oldukları şikayet başvuruları incelemeye alınarak, gerekli olan çözüm müdahaleleri tüketici haklılığı durumunda anında gerçekleştiriliyor.

Youtube Şikayet Telefonu

Türkiye genelindeki Youtube kullanıcılarına yönelik olarak internet ortamında Youtube şikayet telefonu şeklinde çeşitli telefon numaraları veriliyor. Ancak bu telefon numaraları genellikle Youtube şirketinden bağımsız olarak faaliyet gösteren destek kuruluşlarıdır. Bu nedenle de kullanıcıların çeşitli ücretlendirmeler ile karşı karşıya kalması söz konusu olabiliyor.

Youtube şikayet telefonu numarası bulunmaması sebebi ile kullanıcılar Youtube video paylaşım platformunun sol kısmında bulunan menüdeki en alttaki “Youtube Yardım” ekranından destek alabiliyor. Buraya tıklandığında açılan küçük görüşme penceresinde tüketicilerin yapmak istedikleri işlemleri seçmeleri gerekiyor. Eğer şikayet bildiriminde bulunacak ise anında şikayet ekranı üzerinden ilgili şikayetlerini bildiriyor.

Bu şikayet bildirimleri en hızlı şekilde Youtube destek servisi personelleri tarafından inceleniyor. Uygun koşullarda gerekli olan işlemler yerine getirilerek, kullanıcıların sorunları sona erdiriliyor. Youtube video şikayetleri için kullanıcılar doğrudan izledikleri videonun ya da şikayet etmek istedikleri kanalın sayfasında bulunan “Şikayet Et” seçeneğine tıklayıp, şikayet nedeni de seçerek, şikayetlerini iletebiliyor.

Bu şekilde şikayetleri Youtube tarafından belirlenmiş olan şikayet önem derecesine göre incelemeye alınıyor. Bu şekilde çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde hassasiyet taşıyan şikayetlerin sonuçlandırılması sağlanıyor. Bu tarz Youtube destek hizmetleri sayesinde günümüzde Youtube üzerinde son derece güvenli ve tamamen sorunsuz bir şekilde kullanım gerçekleştirilebiliyor. Dünyanın en çok kullanılan platformu Youtube üzerinde kullanıcılar diledikleri zaman kanallarını açarak, Youtube ile para kazanma şansına da sahip olabiliyor.

Arama Terimleri: youtube şikayet, youtube şikayet var, youtube şikayet hattı, youtube şikayet telefonu, youtube şikayetim var

One Response

  1. TAHA 9 Nisan 2020

Yorum Yap