youtube arka planda oynatma

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının en sık kullandığı uygulamaların başında Youtube geliyor. Bu uygulama her ne kadar kullanıcıların sevdiği içeriklerle dolu olsa da, ufak çaplı sıkıntıları beraberinde getirebiliyor. Özellikle arka planda oynatma özelliği Youtube mecrasında en çok dile getirilen konulardan biridir. Birçok insanın müzik dinlemek için başvurduğu bu adres, özellikle arka planda çalmadığından dolayı kullanıcıların şikayetçi olduğu platformdan biri olabiliyor. Aşağıdaki yöntemleri kullandığınızda Youtube arka planda oynatma işlemini hem Android, hem de IOS sisteminde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Android İçin Arka Planda Çalma Özelliği

Android sistemine sahip olan bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Youtube arka planda çalma özelliği kullanabilmek için bir tarayıcıdan Youtube adresine girmeniz gerekiyor. Özellikle Chrome gibi tarayıcılar kesin olarak arka planda müzik dinlemenizi sağlayacak. Siteyi tarayıcıdan açtıktan sonra sayfanın üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayın. Üç nokta simgesine tıkladıktan sonra ‘’masaüstü sitesi iste’’ özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Bunu aktif yaptıktan sonra, istediğiniz videoyu arka planda kolay bir şekilde açabilirsiniz. Ses kapanırsa bildirim alanına giderek buradaki play butonuna tıklayın. Bu şekilde kesintisiz olarak müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

IOS İçin Arka Planda Çalma Özelliği

Eğer IOS sistemine sahip olan bir telefon kullanıyorsanız, bu isteğinizi yapmanız içinde kolay bir yöntem vardır. Dolphin ismi verilen tarayıcı üzerinden Youtube adresini açın. Daha sonra istediğiniz videoyu açın. Bu adımdan sonra tarayıcıdan çıktıktan sonra bile, istediğiniz video çalmaya devam eder.

Uygulama Üzerinden Arka Planda Çalma

Öte yandan uygulama ile arka planda oynatma tarzında bir özellik arıyorsanız, bazı programların sadece bu özellik için harika sonuçlar verdiğini belirtmek gerekiyor. Ücretsiz ve kesintisiz bir şekilde müzik dinlemenizi sağlayacak bu uygulamaların başında firetube uygulaması geliyor. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek, çalma listeleri oluşturabilir bunları arka plana atarak yüksek ses kalitesinde dinlemeye başlayabilirsiniz.

Aynı zamanda bu uygulamaya alternatif olarak flytube music uygulaması ve free music player uygulaması da aynı işlevi görecektir. Tabi bunların firetube uygulamasına oranla daha sınırlı özelliklere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yorum Yap