telefonda video kaydı nasıl alınır

Telefonlarda Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Ekran kaydı alma özelliği akıllı telefonlarda en çok aranan özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle telefon kullanıcıları telefonu rootlamadan ekran kaydı alma gibi işlemlerin çok sık bir şekilde araştırmasını yapıyor. İşte aşağıdaki yöntemler telefonunuzun garanti dışı kalmasına neden olacak root işlemine gerek duymadan yapabileceğiniz yöntemlerdir. Bu sayede root işleminin riskli tarafıyla da hiçbir şekilde yüz yüze kalmamış olursunuz.

Ekran kaydı almadan önce telefonunuz ait olduğu sürümü mutlaka öğrenmeniz gerekir. Bunlara özel olarak daha kolay bir şekilde ekran videosu alma işlemini yapabilirsiniz.

Android Kitkat 4.4 Aşağısı İçin:

Önceleri Android Kitkat sürümünde ekran kaydını alabilmek için herhangi güvenilir bir yöntem yoktu. Kullanıcılar istedikleri videoyu kayıt altına almak için, başka bir kameradan yardım alıyordu. Şimdilerde Google Play Store bu sürüme sahip olan kullanıcıların yardımına koşacak pek çok uygulamayı içinde barındırıyor. Froyo adındaki uygulamayı cihazınıza yüklediğinizde günlük olarak ihtiyacınız olan ekran videosu kaydetme, ekran görüntüsü alma gibi işlemleri çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi uygulama ücretsiz olduğundan dolayı çok gelişmiş özellikleri barındırmadığını belirtmek gerekiyor.

Kayıt Uygulamaları

Android 5.0 üstü işletim sistemlerinde kullanılan bazı uygulamalar tamamen ücretsiz şekilde ekran kaydı almayı basit bir hale getiriyor. Telefonda video kaydı için gerekli olan özelliklere sahip olan AZ screen recoder, yüksek çözünürlükle istediğiniz videonun kaydedilmesini sağlar. Eğer uygulamayı daha gelişmiş özelliklerle birlikte kullanmak isterseniz, o zaman uygulama içi satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Ekonomik bir şekilde işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlayan kayıt uygulaması, tek tuşla çalışabilir olmasıyla da beğenileri topluyor.

Mobizen

Tamamen bedava olarak ulaşılabilecek bu uygulama, sadece Android 4.2 üzeri işletim sistemine sahip olan kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Özellikle Android market içinde en çok tercih edilen kayıt uygulamaları arasında olduğunu belirtmek gerekir. Hızlı ve kullanışlı bir yapıya sahip olduğu için, uygulamayı kullanmayı öğrenebilmek için uzun zaman geçmesine gerek yoktur. Sadece tek tık üzerinden kayıt işlemlerini başlatabilir, çözünürlük oranlarını belirleyebilirsiniz. Öte yandan kayıt altına aldığınız videoları paylaşma ve düzenleme gibi seçeneklerinde çok kolay bir şekilde yapılabileceğini belirtmek gerekiyor.

Yorum Yap