yeni telefon ayarları

Yeni Telefon Aldığınızda Yapmanız Gereken İlk Ayarlar

Yeni bir cihaz aldıktan sonra telefonda yapmanız gereken belli başlı ilk ayarlar bulunur. Özellikle Android sistemli bir telefon kullanıyorsanız, bu adımlar telefonun daha verimli olmasını sağlayacaktır. Yine başka bir zamanda yeni bir telefon alırsanız, bu adımları uygulayarak verilerinizi çok rahat bir şekilde buraya aktarabilirsiniz.

Her Daim Kullanılacak Gmail Hesabı

Kullanıcılar yeni bir telefon aldıklarında ilk olarak kolay ve çabuk hatırlanabilecek bir Gmail hesabı oluşturmalıdır. Özellikle bu hesabı her daim kullanacağınızı düşünürsek, hesabınızı daha güvenli bir hale getirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Şifreyi unutma ihtimaliniz olduğu için ek e-posta, telefon, güvenlik sorusu gibi yöntemleride mutlaka atlamamanız gerekiyor.

Swiftkey Klavye

Cihazınıza yüklü olarak gelen klavye genel olarak yetersizdir. Özellikle Türkçe’deki bazı kelimeleri girerken bu klavyelerde zor durumda kalabilirsiniz. Bu nedenle Google uygulama marketi üzerinden yeni bir klavye edinmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede klavyenizi kişiselleştirebilir ve daha hızlı bir kullanıma sahip olan klavye ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle bu konuda Swiftkey Klavyenin son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkardığını belirtmek gerekir.

Yedekleme İşlemleri

Fotoğrafları yedeklemek aslında her cihaz için son derece önemli konulardan biridir. Eğer bir daha bu fotoğrafların kaybedilmesini istemiyorsanız, mutlaka bir yedeğinin alınması şarttır. Bu nedenle Google Drive ve Fotoğraflar uygulamalarının her daim otomatik yedekleme özelliğinin açık olması önerilir. Bu adımdan sonra akıllı telefonun bozulma ve çalınma durumlarında verilerin kaybolması riski yaşamazsınız.

Cihazımı Bul Uygulaması

Akıllı telefonların her daim kaybolma ihtimalleri vardır. Özellikle dalgınlık gibi bir durumda bu olumsuz durum başınıza gelebilir. İşte bu tarz durumları garantiye almak ve cihazı daha kolay bulabilmek için cihaz bul uygulamasının cihaza yüklü olduğundan emin olunuz. Bu uygulamayı cihaza indirmek için Google Play Store kullanmanız gereken yer olacaktır. Bu adımdan sonra kendiniz için bir hesap açarak rahat bir şekilde tüm işlemleri buradan yönetebilirsiniz.

Kullanılmayan Uygulamalar

İhtiyaç duymayacağınızı düşündüğünüz uygulamaların telefonda yer almasına gerek yoktur. Bunlar halihazırda çok fazla yer kaplayarak ek uygulama indirmenizin önüne geçer. Bu nedenle vakit kaybetmeden bunları silmeyi düşünebilirsiniz.

Yorum Yap