Wifi’ye Bağlanmıyor Hatasının Çözümü

Wifi’ye Bağlanmıyor Hatasının Çözümü

Akıllı telefonlarda bazı zamanlarda wifiye bağlanma hatası görülebilir. Uzunca bir süre sıkıntı yaşamanıza neden olan bu durum, internetteki işlerinizin yapılmasına engel olacaktır. Telefonunuzun bir wifi ağına bağlanamama nedenleri arasında pek çok şeyi saymak mümkündür. Eğer kablosuz ağ çok düşük bir sinyale sahipse veya ağı hiçbir şekilde göremiyorsanız, öncelikle akıllı telefonunuzu farklı kablosuz ağlarda kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer sorunsuz bir şekilde bağlantı gerçekleşiyorsa, modemin durumuna göz atmanız gerekiyor. Telefon tüm kablosuz ağlarda aynı sorunu vermeye devam ediyorsa, cihazın mutlaka bir teknik servise götürülmesi gerekir. Tüm yöntemleri yaptığınızdan emin olduktan sonra, cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz iyi olacaktır.

Android Sisteminde Kablosuz Ağ Sorununun Çözümü

Telefonda sorun olup olmadığının kontrolünün yapılması için, telefon ayarlarına giriş yaparak yedekle sıfırla menüsüne ulaşmanız gerekir. Buradan ağ ayarlarını sıfırla menüsüne ulaşarak ağ ayarlarınızı tamamen sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra şifreyi kullanarak modeme yeniden giriş yapmayı deneyin. Eğer kablosuz çekim gücü yeterli seviyede olursa bağlantı gerçekleştirilecektir. Öte yandan bu alanda zahmetsiz bir şekilde işlemlerin yapılmasına olanak sağlayan programlarda vardır. Bunlar üzerinden de tüm wifi işlemlerini basit bir şekilde yapabilirsiniz. Wifi fixer uygulamasını her ihtimale karşı cep telefonunuzda bulundurmanızı öneririz. Bu uygulama sayesinde bağlantı problemlerine çözüm bulabilir, güç tasarrufunu otomatik sağlayabilirsiniz.

İphone Sisteminde Kablosuz Ağ Çözümleri

Bağlanacağınız ağın yanındaki simgeye tıklayarak bu ağı unut seçeneğine basın. Ve bu şekilde ağa yeniden bağlanmayı deneyin. Eğer şifrenizde doğruysa ve buna rağmen halen ağa bağlanamıyorsanız,  aynı yerde bulunan ”tutulanı yenile” seçeneğine basın. Bu seçenek telefonun ayarları yeniden almasına olanak sağlayacaktır. Eğer bütün bunlara rağmen halen  işlem yapılamıyorsa, ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini kullanmanız gerekir. Bu seçenek ip adresi, ağ maskesi ve yönetici gibi pek çok terimin tamamen sıfırlanmasını sağlayacaktır. Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzun ayarlar menüsüne giriş yaparak, buradan genel ayarlara ulaşın. Genel menüsüne ulaştıktan sonra sıfırla ve ağ sıfırla yazısına tıklayarak, tüm ağ ayarlarının sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem daha önce kullanmış olduğunuz tüm kablosuz ayarlarını ve VPN gibi ayarları da tamamen sıfırlamaktadır.

Yorum Yap