bilinmeyen numara sorgulama

 Bilinmeyen Numaralar Nasıl Öğrenilir?

Bazı zamanlarda telefon rehberimizde bulunmayan kişilerden cevapsız çağrılar alabiliyoruz. Genel olarak sıklıkla başa gelen bu durum bilinmeyen numaraları öğrenme servisleri üzerinden çok rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Bunun için aşağıdaki yöntemlerden birini seçerek, çok rahat bir şekilde bilmediğiniz bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

CİA İle Sorgulama

Akıllı telefonlar için üretilen CİA bilinmeyen numaraları sorgulama uygulaması, Android ve IOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Google Play Store veya Appstore’a giriş yaparak arama bölümüne CİA yazarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulama cihazınıza kurulduktan sonra çok basit adımlar üzerinden aklınızda soru işareti oluşturan numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için uygulama ekranı üzerinden aradığınız numarayı başında 0 kullanmadan yazmalısınız. Eğer numara rehbere kayıtlı durumdaysa, aradığınız numaranın kime ait olduğunu bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Turkcell Numara Sorgulama

Operatörler üzerinden numara sorgulama işlemi için, farklı ücretlerin oluştuğunu belirtmek gerekir. Turkcell numara sorgulama için telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yapın. Bu alanda KIM yazarak merak ettiğiniz numarayı başında 0 kullanmadan yazarak 2222’ye gönderin. Eğer hattınızda yeterli bakiye varsa, bu mesajınızdan çok kısa bir süre sonra numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vodafone Numara Sorgulama

Vodafone numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için, yine mesaj bölümüne giriş yaparak buraya başında 0 olmadan numarayı yazmalısınız. Daha sonra bu mesajı 11842 numarasına gönderin. Bunun yanında 11842 numarasını arayarakta bir Vodafone numarasının kime ait olduğunu bulabilirsiniz.

Avea/Telekom Numara Sorgulama

Avea numaralarının kime ait olduğunu bulabilmek için numaranın başına 0 olmadan, öğrenmek istediğiniz numarayı yazarak 11855’e göndermeniz gerekiyor. Bunun yanında 11855 numarasını arayarakta sorgulamaları yine aynı şekilde yapabilirsiniz. Sabit telefon numaralarını öğrenmek için Beyaz Sayfalar adresini ziyaret ederek sorgulamaları buradan yapmanız gerekir.

Numara Sorgulama Yapamayacağınız Zamanlar

Tüm yöntemleri yapabilmek için numaranın rehbere kayıtlı olması gerektiğini unutmamalısınız. Bazı kullanıcılar güvenlik açısından önlem alabilmek adına, numarasını rehberden silmek istiyorlar. Bu durumda bilinmeyen numaraya ulaşmanın mümkünlüğü de ortadan kalkmış oluyor. Rehbere kayıtlı olmayan kişiler için bir sorgulama yaptıysanız, bazı operatörlerin bu işlem karşılığında ücret almadığını belirtmek gerekir. Bazı operatörlerde rehbere kayıtlı olmayan numaraların sorgulanması için de ücretler alabilir.

Yorum Yap