yandex mail şifremi unuttum

Yandex Mail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Yandex Mail, günümüzün en çok tercih edilen mail sağlayıcılarından biri olmuştur. Sade ve hızlı yapısıyla kullanıcıların bir mail sağlayıcısından istemiş olduğu herşeyi sağlar. Bunun yanında maillerin güvenilir şekilde alınıp gönderilmesi içinde harika bir yoldur.

Tabi zamanla kullanıcılar elde olmadık nedenlerden dolayı Yandex şifresini unutma gibi bir duruma düşebiliyor. Bu tarz sorunlarda yapmaları gereken bazı adımlar bulunur. Bunlar yerine getirildiğinde mail hesabınıza yeniden giriş yapmanız mümkün olacaktır.

Erişim Yenileme

Şifrenizi hatırlamıyorsanız ilk olarak erişim yenileme sayfasına ulaşmalısınız. Burada şifrenizi yenileme imkanı size verilecektir. Bunun için mail adresinizi veya kullanıcı adınızı ilk sıraya girmelisiniz. Eğer bunlardan ikisinide unuttuysanız, kullanıcı adımı unuttum seçeneğine tıklayın. Bu ekranda karşınıza daha önceden kullandığınız kullanıcı adları gelecektir. Bunlardan birini seçerek erişim yenileme ekranı üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Güvenlik Sorusunun Cevabını Unutmak

Güvenlik soruları, hesabınızı güvene almak ve şifreyi unuttuğunuz anlarda kolay bir şekilde hatırlamanızı sağlayacak yollardan biridir. Bunlar üzerinden hesabınıza ulaşımı biraz daha hızlı bir hale getirebilirsiniz. Hesabınızı açmanızın üstünden çok zaman geçtiyse bu güvenlik sorusunun cevabını unutmanız son derece normaldir. Bu tarz bir sıkıntınız varsa, tekrardan erişim yenileme sayfasını açınız. Burada önceki hatırladığınız cevaba yönelik aklınızda bulunan alternatifleri girin. Eğer halen doğru yanıtı bulamadıysanız, bu sefer yapmanız gereken tek şey Yandex destek hesabına ulaşmaktır.

Cep Telefonunu Kullanmak

Eğer mailinize bir cep telefonu eklediyseniz, son derece şanslısınız. Bu numara üzerinden hesabınızı sadece kodla kurtarabilirsiniz.

Destek Ekibini Kullanarak Şifreyi Sıfırlama

Yaptığınız onca işlemden sonra halen şifrenizi tam olarak yenilemeyi başaramadıysanız bu sefer destek ekibinin yardımını kullanmanız gerekecektir. Bunun için şifre yenileme formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Eğer imkanınız varsa hesabınızı hangi bilgisayardan kullanıyorsanız, yine oradan doldurmanızı öneririz. Bu sayede şifrenizi yenileme ihtimaliniz biraz daha fazla olmuş olacaktır.

Formu doldurduktan sonra Yandex mail hesabını geri almak için, son adımı da yapmanız gerekiyor. Hesabın size ait olup olmadığını anlayabilmek için, kimliğinizide doldurduğunuz forma eklemelisiniz. Bu kimlikle birlikte ayrıca kötü niyetli kişilerin hesabınızı çalmasına da engel olunmaktadır.

Yorum Yap