e-mailimi unuttum ne yapmalıyım

E-Mail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Herkesin başına gelen e-mail şifresini unutma problemi, iletişimin aksamasına neden olabiliyor. Özellikle günümüzün en çok kullanılan sistemleri arasında olan Hotmail, Yahoo, Yandex ve Gmail şifresini unuttuğu için bir daha sisteme giriş yapamayan kullanıcılarla doludur. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak, e-mail sistemine yeniden giriş yapmayı mümkün bir hale getirebilirsiniz.

Unutulan Hotmail Şifresi İçin Yapılacaklar

Hotmail şifresini geri almak için ilk olarak şifremi unuttum yazısına tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza gelen güvenlik kodu alanında gerekli şifreyi girin ve ilerle yazısına tıklayın. Bu adımdan sonra karşııza kurtarma seçenekleri gelecektir. Eğer hesabınızı bir telefonla ilişkilendirdiyseniz biraz daha şanslı olduğunuzu belirtmek gerekiyor. Eğer mailde yazılan telefon numarasını şuan kullanmıyorsanız, bende bunlardan hiçbiri yok seçeneğini işaretlemelisiniz. Karşınıza gelen formdan hesabınızla ilgili bazı bilgiler sorulacaktır. Bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurursanız 3 gün içinde hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Yandex İçin Şifre Sıfırlama

Yandex Mail günümüzün en çok kullanılan servis sağlayıcılarından biri olarak kabul ediliyor. Eğer Yandex mail şifrenizi unuttuysanız, hesaba giriş alanı üzerinden şifremi unuttum seçeneğine tıklayın. Daha sonra hesabınızın güvenliği için seçmiş olduğunuz seçeneği kullanarak şifrenizi yeniden belirleyebilirsiniz. Güvenlik sorusu, ek e-mail ve cep telefonu kurtarma seçenekleri arasında belirleyebileceğiniz yollar arasındadır.

Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail şifremi unuttum tarzında bir şikayetiniz varsa, kurtarma seçenekleri üzerinden sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Gmail kaydı sırasında sisteme girdiğiniz cep telefonu, e-mail ve güvenlik sorusu bu bağlamda size çok yardımcı olacaktır. Eğer sizde bunlardan hiçbiri yoksa, bende bunlardan hiçbiri yok seçeneği üzerinden hesabınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bu adımda hesabınızın size ait olduğunun anlaşılabilmesi için bazı soruları cevaplamanız gerekir. Örneğin en son hesabınıza giriş yaptığınız tarih, e-mail gönderdiğiniz kişinin adı soyadı veya doğum tarihiniz sorulan sorular arasındadır.

Yahoo Şifre Sıfırlama

Eğer Yahoo üzerinden bir mail aldıysanız ve artık hesabınıza şifre yüzünden erişim sağlayamıyorsanız, bu adımları yapmanız yeterli olacaktır. Kayıt sırasında kullandığınız e-mail ve cep telefonunu şifremi unuttum bölümü üzerinden girebilirsiniz. Öte yandan şuanda bunların dışında Yahoo için başka bir kurtarma yolunun olmadığını belirtmek gerekiyor.

Yorum Yap