ekran kartı seçimi

Ekran Kartı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ekran kartları, en fazla ilgi gösterilen bilgisayar parçaları arasında yer alıyor. Genel amaçları aslında oyun olarak görülen ekran kartları, aslında bilgisayarla birlikte yürütülen her iş sırasında kişilere yardımcı oluyor. Animasyon ve grafik programlarını kullanabilmek içinde iyi bir ekran kartına sahip olmanız gerekir.

Özellikle ekran kartı seçimi sırasında bazı durumlara dikkat etmeniz, daha iyi bir alışverişin tamamlanmasına neden olacaktır. İşte alışverişinizi memnun kalacağınız şekilde tamamlamak için dikkat etmeniz gereken durumlar:

Kullanacağınız Alan

Toplama bilgisayar almaya karar verdikten sonra, en önemli kısımlardan biride ekran kartıdır. Özellikle bilgisayarı hangi alanda kullanacağınız seçim yapmanızı biraz daha kolay bir hale getirebilir. Eğer oyun amaçlı olmak üzere bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız, o zaman kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Sadece günlük işler için bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız, herhangi bir ekran kartı da işinizi görecektir. Bu nedenle ekstra masraf yapmaya gerek yoktur.

Bellek Miktarı

Ekran kartı seçimi sırasında bellek miktarınında önemli bir konu olduğunu belirtmek gerekiyor. Öncelikle kendi bütçenizi de dikkate alarak, bir seçim yapmanızı öneririz. Oyunlar için alınacak ekran kartının seçiminin biraz daha özenli bir şekilde yapılması gerekir. Özellikle son çıkan oyunları donmadan oynamak istiyorsanız, bellek miktarı yüksek olan ekran kartlarından birini seçmeye çalışmalısınız.

Fiyat ve Performans Başarısı

Performansından sonra fiyat açısından da iyi bir şekilde araştırılması gerekir. Fiyatını karşılayacak şekilde performansa sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Hem fazla bütçenizi zorlamadan, hem de istediğiniz amaca uygun olacak ürünler üzerinde durmalısınız. İyi bir araştırma yaparak, fiyat ve performans açısından memnun kalacağınız ürünler bulabilirsiniz.

Grafik İşleri İçin Ekran Kartı

Eğer grafik işlerinizi yapmak için ekran kartı arıyorsanız, o zaman bütçenizi biraz zorlamanızı gerektirecek seçimler yapmanız gerekiyor. En az 7 veya 8 puanlı olan Nvidia ekran kartlarına yönelmeniz gerekiyor. Aksi halde iş yükünün altından diğer ekran kartlarıyla hızlı bir şekilde kalkabilmek mümkün değildir. Özellikle Nvidia Quadro bu tarz iyi bir ekran kartına ihtiyacı olan kişiler için beğenilen performansın ortaya çıkmasına neden olur.

Yorum Yap