google play store para iadesi alma

Google Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Android cihazlar için mağaza olarak kullanılan Google Play Store, cihazların kolay yoldan daha iyi bir hale getirilmesine yardımcı oluyor. Hayatı kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bu içerikler sayesinde, cihazınızı daha zengin bir hale getirmeniz mümkündür. Pek çok uygulama ve oyunun yer aldığı Google Play’de bazıları ücretli bir şekilde satışa sunulmuştur. Bunları cihazınıza yüklemek için, satın alma işlemlerini tamamlamanız gerekir.

Google Play’den Alışveriş Nasıl Yapılır?

Google hesabınıza bir ödeme yöntemi belirleyerek, ücretli olan uygulamaları tek tıkla anında satın alabilirsiniz. Bunun için ödeme yöntemi olarak bir tür belirlemeniz gerekiyor.

 • Kredi veya banka kartları
 • Google Play hediye kartları ve bakiyesi
 • Operatör faturalanması

Yöntemleri üzerinden rahatlıkla uygulama ve oyunları satın alabilirsiniz. Google play desteklenen ödeme yöntemleri bu şekilde sıralanırken Eft, havale, western Union, sanal kredi kartları, Money gram gibi yöntemlerde desteklenmeyen türler arasındadır. Açmış olduğunuz hesabınıza bir ödeme planı ekleyerek, bir daha ödeme işlemleriyle zaman kaybetmeden bakiyeniz yeterli olduğu süre boyunca her istediğiniz vakit bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ödemeleri Geri Almanın Yolları

Aldığınız uygulama veya oyunu beğenmeyip geri iade etmek isteyebilirsiniz. Google Play store para iadesi alma için kullanabileceğiniz iki yol vardır.

Geliştiriciyle Bağlantıya Geçin

Google Play’de yer alan uygulamalar genel olarak üçüncü taraf geliştiriciler tarafından eklenir. Uygulamada sorun gördüğünüz sırada, geliştiriciyle bağlantıya geçmeniz gerekir. İletişim üzerinden uygulamayı geliştiren ile bağlantıya geçerek, geri ödemenin yapılmasını isteyebilirsiniz. Geliştirici geri ödemeleri sağlarken, geçerli yasalar gereğince uygun bir şekilde işlemin sona ermesini sağlayacaktır.

Geri Ödeme İsteği

Bunun yanında doğrudan Google Play üzerinden geri ödeme isteğinde bulunmanız da mümkündür. Bunun için uygulamayı almadan 48 saatin geçmemesi gerekir. Müzik, kitap ve film gibi bir içerik aldıysanız, bunların 48 saat sonrasında da geri ödenmesini talep edebilirsiniz.

Bunun için Google Play store uygulamasını açarak sol tarafta yer alan üç çizgi simgesine tıklayın. Buradan hesap yazısına tıkladığınızda karşınıza sipariş geçmişi yazısı gelecektir. Buna tıklayarak ödeme istediğiniz uygulamayı seçin. Uygulamanın hemen sağında yer alan üç nokta simgesine tıklayarak sorun bildir deyin ve karşınıza gelecek formu doldurun. Bu adımdan sonra ödemenin kısa süre içinde iade edilmesini sağlayabilirsiniz.

8 Yorum

 1. MURAt 17 Aralık 2017
  • Yönetici 19 Aralık 2017
 2. Mehmet 14 Ocak 2018
  • Yönetici 14 Ocak 2018
 3. Suleyman caskurlu 8 Şubat 2018
  • Yönetici 9 Şubat 2018
 4. İdris 10 Haziran 2019
 5. Aydın 16 Ocak 2021

Yorum Yap