internetten doktor randevusu nasıl alınır

İnternetten Doktor Randevusu Nasıl Alınır?

2011 yılında kurulan MHRS sistemi, internetten doktor randevusu alma işlemini  daha kolay bir hale getiriyor. 2011 yılından bugüne kadar aktif bir şekilde kullanılan bu sistem, hastaların çok kısa bir süre içinde randevu almalarına olanak sağlıyor. Sistem sayesinde artık sabahın en erken saatlerinde sıra bekleme derdi de bitmiş oluyor.Randevularınızı hem cep telefonunuzdan, hem de bilgisayar üzerindeki tarayıcıları kullanarak alabilmeniz mümkündür. Üstelik sistem doktor ve muayene saati seçimlerini de tamamen size bırakmış durumdadır.

Sisteme Kayıt Olma

Online doktor randevusu almak için öncelikle ücretsiz bir şekilde MHRS sistemine üye olmanız gerekiyor. Bu adresi ziyaret ederek üyelik işlemlerine başlayabilirsiniz.  Buradaki yeni üye kısmına tıkladığınızda karşınıza bir form gelecektir. T.C kimlik no, ad-soyad, cinsiyet, doğum tarihi, anne baba adı gibi bilgiler istenen şeyler arasındadır. Bunları eksiksiz bir şekilde doldurarak kayıt aşamasının ikinci kısmına geçin. Burada iletişim bilgilerini doldurarak daha sonra hesabınızın onaylanacağı güvenlik kısmına ulaşın.

Randevu Alma İşlemleri

Sisteme üye olduktan sonra randevu aşamasına geçebilirsiniz. Bunun için sisteme kayıt olurken kullandığınız şifrenizi ve T.C kimlik numarasını kullanarak MHRS sistemine giriş yapın. Karşınıza gelecek olan randevu alma, hesap bilgilerini kendi isteğinize göre doldurun. Seçiminizi oluşturduktan sonra karşınıza randevu kaydı için bir pencere gelecektir. Burada ilçe, klinik ve hekim seçimi gibi bilgiler görürsünüz. Bunları doldurduktan sonra ara yazısına tıklayarak, randevu tarihinizi belirlemelisiniz. Randevu kaydet yazısına tıkladığınızda ise, hastane randevu alma işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Randevu İptali İşlemleri

Randevunuzu tamamladıktan sonra e-mail adresinize konu hakkında detaylı bir mesaj gönderilir. Bunlar üzerinden işleme dair gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Eğer bir durum nedeniyle almış olduğunuz randevuyu iptal etmek isterseniz onunda basit bir yolu vardır. Bunun için yapmanız gereken şey TC kimlik numarası ve şifrenizi kullanarak MHRS sistemine giriş yapmaktır. Daha sonra siteye giriş yaptıktan sonra randevu geçmişi alanına yönelmelisiniz. Randevu geçmişi alanında randevuların yanında yer alan iptal et yazısına tıklayarak, almış olduğunuz randevuyu iptal etmeniz mümkündür. Aynı zamanda tüm bu işlemleri Appstore ve Google Play Store üzerinden indirdiğiniz MHRS uygulamasından da rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorum Yap