Whatsapp Mesaj Gönderilemedi Hatasının Çözümü

Whatsapp Mesaj Gönderilemedi Hatasının Çözümü

Bazı zamanlarda Whatsapp üzerinden mesaj göndermek oldukça zor bir hal alabiliyor. Whatsapp mesaj gönderilemedi hatası genel olarak birkaç farklı sorundan dolayı karşımıza çıkıyor. Eğer bu tarz bir hatayla karşı karşıya kaldıysanız, ilk olarak bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Buna bağlı olarakta mesaj gönderilemedi hatası alabilirsiniz.

Bunun yanında aynı yerde Whatsapp kullanan kişiler varsa, telefonlarında aynı şekilde sorun olup olmadığının kontrolünü yapın. Durumun ortaya çıkışı android ve IOS kullanıcılarına göre farklılıklar gösterecektir. Bu nedenle kontrol ettiğiniz akıllı telefonun aynı sisteme sahip olmasına özen göstermelisiniz.

Cihazı Yeniden Başlatın

Başta uygulama sorunları olmak üzere, bu yöntem pek çok sorunun ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Yeniden başlatma yöntemiyle başınıza gelen sıkıntılı durumdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Tabi telefonu kapattıktan sonra en az 30 saniye boyunca bekletmeniz gerekir. 30 saniye beklettikten sonra cihazı açarak uygulamayı tekrar test edin.

Engellenmediğinize Emin Olun

Mesajı göndermenizin önünde engel çıkması, belki de engellendiğiniz anlamına gelir. Özellikle mesaj attığınız kişinin profil resmi ve son görülme detayları yoksa, engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Bunun kontrolünü yapmak için, numarayı başka bir sim üzerinden kaydederek kontrol etmenizi öneririz.

Doğrulanmamış Hesap

Bazı durumlarda hesap doğrulanmadığı takdirde bu tarz bir hatanın oluşması kaçınılmazdır. Ayarlara giriş yaparak, daha önceden hesabı onaylayıp onaylamadığınızı gözden geçirmelisiniz. Eğer hesap onaylanmadıysa, ayarlar üzerinden bu işlemi yapmanızada imkan vardır.

Yanlış Numara

Özellikle numarayı doğru kayıt altına almadıysanız, mesaj gönderilemedi hatası çok sık karşınıza çıkacaktır. Ülkemizdeki telefon hatlarını başında +90 olmadan cep telefonunuza kayıt etmeniz gerekir. Diğer numaraları da buna uygun olarak kayıt edebilirsiniz.

Güncellenmemiş Uygulama

Normal şartlarda Whatsapp otomatik olarak güncellenir. Eğer otomatik güncellemeyi kapattıysanız, manuel olarak işlemleri yapmanız gerekecektir. Gelen güncellemelerden bu sorundan dolayı haberiniz olmayabilir. App store veya Google play store adreslerine uğrayarak, son güncellemenin olup olmadığına bakmanızı öneririz.

Uygulamayı Silip Yeniden Kurun

Eğer tüm bu yöntemler işe yaramadıysa, uygulamayı tamamen cihazınızdan silerek yeniden yükleyin. Bu sayede hesabınız için doğrulama işlemlerine de yeni baştan başlamış olursunuz. Bu yöntemle birlikte kesin olarak hatanın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap