samsung note 8 yavaş şarj

Samsung Note 8 Yavaş Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung Note 8, telefon kullanıcılarının memnun kalacağı pek çok özelliği bünyesinde bulunduruyor. Yenilikçi tasarımı ve özellikleriyle gündeme gelen Samsung Note 8, aynı zamanda bazı kullanıcıların telefonla ilgili çektiği sıkıntılarla da gündeme geldi. Özellikle yavaş şarj olma sorunu, telefonla ilgili en çok şikayet edilen konulardan biri oldu.

Sayısı pekte azımsanmayacak bir kitle tarafından bildirilen bu durum, günlük işlerin aksamasına neden olan önemli sorunlardan biri. Telefonda 3300 mah pil olmasına rağmen şarj sorunu çok net bir şekilde görülebiliyor. Bunun pek çok nedeni bulunurken, kullanıcıların sorunu çözebilmesi adına bazı işlemlere başvurması gerekiyor.

Sorun Nasıl Çözülür?

Kablolu ve kablosuz şekilde şarj edilebilen bu cihaz, her iki yöntemi kullandığınız sırada da bu sorunu gösterebilir. Bu işlemi yaparak sorunun biraz daha hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için ayarlar menüsüne girerek, buradan pil menüsüne giriş yapın. Buradaki menüde ‘’fast cable charging’’ seçeneğinin etkin olduğuna emin olun. Eğer şarj etmek için diğer yöntemi kullanıyorsanız ‘’fast wireless charging’’ seçeneğinin aktif olması gerekir. Eğer bunlar aktif değilse, bunları aktifleştirerek şarj işlemini yeniden gözlemlemelisiniz.

Öte yandan kullanmış olduğunuz şarj cihazlarıda, şarj kalitesini değiştiren durumlardan biridir. Kullanıma bağlı olarak bazen kablolarda ezilme ve bükülme gibi durumlar olabiliyor. İşte bu durumlar cihazın olduğundan daha yavaş bir şekilde şarj olmasına neden oluyor. Bu nedenle daha sağlıklı bir şarj için, bu kabloların hasarsız olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer burada bir sorun görüyorsanız, kabloyu değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

Bunun yanında adaptör ihtimalini de düşünmeniz gerekir. Eğer adaptör kısmında bir hasar varsa, haliyle şarjın hızında düşüşler yaşanacaktır. Bu nedenle hasarsız olduğundan emin olduğunuz bir şarj aletiyle yeniden cihazı şarj etmenizi öneririz. Bu sayede sorunun tam olarak neyden kaynaklı olduğunu çözebilirsiniz.

Son olarak bütün adımlar sorunu çözmek için yeterli olmadıysa, bu adım üzerinden sonuç almayı deneyebilirsiniz. Özellikle cihazlar için yazılım güncellemeleri son derece önemli bir konudur. Güncel işletim sistemlerinin cihazda bulunmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca stork firmware yüklemek gibi işlemlerde sorunun kalıcı olarak çözülmesini sağlayabilir.

Yorum Yap