whatsapp engeli

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçemediği uygulamalar arasında Whatsapp uygulamasıda yer alıyor. Her gün milyonlarca insanın kullandığı Whatsapp, kolay şekilde iletişimi sağladığı için beğenileri topluyor. Aynı zamanda ses ve resim gibi her türlü bağlantının da diğer yöntemlere göre daha hızlı bir halde iletilmesini sağlıyor. Bu açıdan her geçen gün kullanıcı kitlesini biraz daha genişletmeye devam ediyor.

Whatsapp’ta engelleme özelliği çok sık bir şekilde kullanılır. Özellikle Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım gibi şüpheleriniz varsa bu adımlara dikkat etmenizi öneririz. Aşağıdaki durumlar engellenip engellenmediğinizi çok net bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

Bunlara Dikkat:

Eğer engellendiyseniz, engelleyen kişinin profil resmi ve son görülme bilgilerini göremezsiniz. Bunun yanında kişilerin daha önceden yazdığı durum mesajlarında da hiçbir değişiklik olmayacaktır.

Kişiye bir mesaj gönderdiğiniz takdirde bu karşı tarafa iletilmez. Gönderildi olarak gösterilse bile bu mesajın karşı tarafa gönderilmesi imkansızdır. Whatsapp’ta engellendiğinizi en kısa yoldan ancak bu şekilde anlamanız mümkündür.

Eğer tam olarak engellenip engellenmediğinizden emin olamıyorsanız, bu diğer yöntemi kullanarakta durumu kesin olarak kavrayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey başka bir telefon numarasından kişiyi rehberinize eklemektir. Bir süre bekledikten sonra kişinin Whatsapp kişilerde gözüktüğünü görebilirsiniz. Eğer burada profil resmi, durum ayrıntıları gibi bilgiler görülemiyorsa artık engellendiğinizden tam olarak emin olabilirsiniz. Bilgiler görülüyorsa engellenmeniz söz konusu değildir.

Engellediklerimi Nasıl Görürüm?

Engellediğiniz kişilere göz atarak burada kimlerin olduğunu çok net bir şekilde görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey uygulamaya giriş yaparak gizlilik alanına gelmektir. Burada kaydırma yaparak aşağıda yer alan engellenmiş kişiler listesini görebilirsiniz. Kişi sayısınıda bunların hemen yanınızda görmüş olacaksınız.

Bunların engelini kaldırmak istediğinizde, üzerine tıklayarak ‘’engellemeyi kaldır’’ yazısını işaretlemeniz gerekir.  Bu sayede kişilerin engelini de anında kaldırmış olursunuz. Bu adımdan sonra engelini kaldırdığınız kişi, profil resmi ve durum bilgilerinizi görmeye devam edecektir. Tabi eğer bunları herkese açık hale getirdiyseniz bilgilerin görüleceğini belirtmek gerekir. Aksi halde bunlarında görülmesi mümkün değildir. Bunun için kişinin mutlaka kişi listenizde bulunmanız gerekir. Bunuda yine ayarlar menüsünden değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap