ios pil ömrünü arttırma

İOS 11 Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Apple kullanıcıları İOS 11’in sunmuş olduğu pil performansına uyum sağlamakta zorluk çekiyor. Özellikle gün içinde sorun gösteren işletim sistemi, kullanıcıların özgürce istediklerini yapmasına biraz engel olacak gibi gözüküyor. Şuanda yapılan araştırmalarda İOS 11’in diğer İOS sürümlerinden daha az pil ömrüne sahip olduğunu ortaya çıkarır cinstendi. Bu bilgi oldukça korkutucu olsa da, bazı noktalara dikkat ettiğiniz takdirde kullandığınız işletim sistemini biraz daha verimli hale getirebilirsiniz. İşte kullanıcıların pil ömrünü arttırmaları için mutlaka kullanması gereken o yöntemler:

Pil Kullanımı

Pil kullanımının ayrıntılarına bakarak buna göre uygulamaları yönetmeye başlayabilirsiniz. Ayarlar menüsüne girdikten sonra pil bölümüne ulaşırsanız burada 24 saat boyunca kullandığınız uygulamaların listesini görebilirsiniz. Bu bölümden kullandığınız uygulamaların en çok hangisinin pilinizi düşürdüğüne göz atabilirsiniz. Özellikle bu pil harcayan uygulamalar kullanmadığınız uygulamalar olarak gözüküyorsa, bunları mutlaka kapatmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede pil ömrü biraz daha uzarken, cihazdaki yavaşlık sorunuda çözülmüş olacaktır.

Düşük Güç Modunu Açın

Telefonu gün boyunca kullanmak istiyorsanız o zaman düşük güç modunu açarak, kullanım süresinin biraz daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik uygulamaların askıya alınmasını sağlarken, arka planda kullandığınız tüm işlemlere de bir kısıtlama getirecektir.

Yeni Verileri Al Özelliği

Yeni verileri al özelliğinden yardım alarak verilerin otomatik bir şekilde alınması sizi memnun edecek sayılı özelliklerden biridir. Ancak bu özelliğin pile olan olumsuz katkılarının oldukça büyük olduğunu belirtmek gerekir. Ayarlar menüsüne girerek yeni verileri alma özelliğini saat başı olarak ayarlamanız pil ömrünün artmasına yardımcı olacak bir işlemdir.

Konum Servisleri

Konum servislerini incelemek belkide pilinizi daha uzun süre boyunca kullanabileceğiniz anlamına gelecektir. Aynı zamanda kullanmadığınız bu özelliği kapatmanız gereksiz yere oluşan veri kayıplarının da önüne geçer. Bu sayede internet paketinizden boşuna veri harcanmasınında önüne geçersiniz. Konum servislerini kapatmak için yapmanız gereken şey ayarlar menüsüne girerek buradan gizlilik menüsüne ulaşmaktır. Buradan konum servislerini pasif hale getirerek bundan sonrası için daha uzun bir pil ömrünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu adımlar halen pil sorununu çözmediyse diğer IOS sistemlerinden birine geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap