ipad hızı nasıl arttırılır

İpad Performansı Nasıl Arttırılır?

İpad cihazlar, tablet ihtiyacında en çok tercih edilenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan bu tabletler, kullanıcıların ilk günlerde bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde çözüyor. Tabi her teknolojik cihazda olduğu gibi bu tabletlerde de zamanla yavaşlık sorunları görülebiliyor. İşte bu zamanlarda kullanıcılara bazı görevler düşüyor. Bunlar düzenli yapıldığı takdirde ipadlerde görülen yavaşlık durumuna karşı çözüm alınabilir.

Büyük Boyutlu Dosyalardan Kurtulun

Özellikle büyük boyuta sahip olan uygulamalar, bir süre sonra cihazın gereksiz şekilde yavaşlamasına neden olabilir. Eğer bunlara artık ihtiyacınız yoksa, cihazınızda yer kaplamasının önüne geçerek sistemden bunları silebilirsiniz. Tabletin GB boyutu düşükse kesinlikle bu işlemin yapılmasını tavsiye ederiz.

İOS Cihazı Güncel Tutmalı

İOS cihazınızın güncellemelerini takip etmek, cihazınız için son derece önemli olan konular arasındadır. Bu sayede hız, güvenlik ve kolaylık gibi pek çok yeni şeyide kazanmış olursunuz. Tabi beta sürümlere pek rağbet edilmemesi daha iyi olacaktır.

Uygulama Sonrası Kalan Verilerin Temizliği

Tablette yer alan uygulamalar her daim cihazda gereksiz şekilde verilerin oluşmasına imkan tanıyor. İşinize yaramayacak bu dosyalardan kurtularak, cihazın eskiye nazaran daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Tarayıcı Temizliği

Aynı şekilde Safari gibi tarayıcılarda tabletinizde fazlaca iz bırakan şeyler arasındadır. Eğer tarayıcının her zamankinden daha yavaş çalıştığına dair bir şikayetiniz varsa, önbelleği temizlemeniz iyi olacaktır. Bu sayede performansta gözle görülür şekilde bir artış yakalayabilirsiniz.

Push Bildirimleri

Bildirim yağmuru altında kalmak, cihazın ister istemez daha yavaş şekilde çalışmasına neden oluyor. Bunların kapanmasını sağlayarak cihazın performansında biraz daha iyileşmeler yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ayarlar menüsüne giriş yaparak buradan bildirimleri pasif hale getirmektir. Bu sayede hem cihaz performansını yükseltirken, hemde yerli yersiz ortaya çıkan bildirimlerle rahatsız edilmemiş olacaksınız.

Konum Servislerini Kapatın

Bazı uygulamalar verimli olarak çalışabilmek için konumunuzun ne olduğunu öğrenmek ister. Durumun böyle olmasıda tabletin daha yavaş çalışmasına neden olacaktır. Özelliği kökten kapatarak sorunun bir daha karşınıza çıkmasına engel olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey gizlilik menüsü üzerinden konum servislerini kapatmaktır.

Yorum Yap