telefonumun dinlendiğini nasıl anlarım

Telefonumun Dinlendiğini Nasıl Anlarım?

Teknolojinin hızla ilerlemesinden sonra güvenlikle ilgili sorunlarda daha üst seviyelere ulaşmış durumdadır. Telefonların çok sık bir şekilde kullanılıyor olması, bu tarz şüpheleri de beraberinde getiriyor. Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğinden tam olarak emin olmak için, aşağıdaki adımlara harfiyen göz atması gerekir.

Cızırtılar

Dinlenme durumunun olup olmadığını anlamanın en basit yolu telefon görüşmelerindeki cızırtılara dikkat etmekten geçiyor. Eğer bu görüşmelerde cızırtılar ve yankılar net bir şekilde duyuluyorsa ve bu durum uzun zamandan beri devam ediyorsa dinlenme ihtimali çok fazladır.

Daha Fazla Şarj Yemesi

Telefonumun dinlendiğini nasıl anlarım diyen kişilerin bunun yanında şarj durumlarını da gözden geçirmeleri gerekiyor. Özellikle eskiye nazaran daha büyük pil düşüşleri varsa, telefon kullanılmadığı takdirde bile şarj sorunu daha çok çekiliyorsa o zaman şüphe etmeye başlamak gerekiyor. İşin uzmanıyla görüşerek casus yazılımın var olup olmadığını bu süreden sonra mutlaka öğrenmelisiniz.

Sıcaklık

Telefondaki sıcaklık bazı şeylere ispat edebilen durumlardan biridir. Eğer telefonu uzun süre kullanmadıysanız ve buna rağmen avuç içini yakacak kadar sıcaklığa ulaşmışsa bu durum telefonunuzun dinlendiğinin bir göstergesi olabilir. Tabi tek başına sıcaklık gibi bir konunun dinlendiğiniz anlamına gelmediğini belirtmek gerekiyor. Diğer belirtileri de görüyorsanız o zaman konu hakkında bir kez daha düşünmelisiniz.

Anlamak İçin Diğer Yöntem

Öte yandan bunlardan başka olarak bu yöntemi kullanarakta telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey telefonun arama bölümünü açmaktır. Bu bölüm üzerinden #31#3111 numarasını ve kendi numaranızı tuşlamalısınız. Bu numarayı aradıktan sonra alo sesi duyuluyorsa, bu durum telefonunuzun dinlendiği anlamına gelir. Eğer alo sesiyle karşılaşmadıysanız içiniz rahat bir şekilde telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü telefonunuzun dinlenmesi bu şekilde kesinlikle söz konusu değildir.

Fabrika Ayarları

Fabrika ayarlarını kullanarak telefonunuzun dinlenme şüphesini artık tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlem her ne kadar tüm verilerinizin silinmesi de neden olsa, konunun iyi bir şekilde sonlanmasına neden olacaktır. Üstelik bu şüphelerinizden de bu şekilde kesin bir halde kurtulabilirsiniz. Telefonun ayarlar menüsü üzerinden tüm sıfırlama işlemlerini basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorum Yap