Whatsapp web nasıl kullanılır | Müşteri Temsilcisi

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, iletişim adına en çok kullanılan uygulamalar arasında bulunuyor. Her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaşan bu uygulama, hızlı bir iletişim için tercih edilenler arasındadır. Yakın çevreyle olan bağlantıyı daha kolay hale getirdiği için, ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tabi insanlar iletişimin sadece telefonlarda değil, bilgisayarlar üzerinden de yapılmasını istiyor. Bu ihtiyaç üzerine doğan Whatsapp Web, istediğiniz her an tek tıkla arkadaş listenizle bağlantıda kalmanızı sağlıyor. Üstelik kullanımı da son derece pratik olan uygulama, hiç zorlanmadan iletişimi sürdürmenizi sağlayacaktır.

Uygulama Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, bunun oldukça basit bir şekilde olacağını belirtmemiz gerekir. Sadece birkaç adımı uygulayarak, telefon ve bilgisayar arasında bir bağlantının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzdan uygulamaya giriş yapın. Sağ üstte yer alan üst üste üç nokta simgesine dokunun. Buradan da Whatsapp web yazısına basarak, bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresini ziyaret edin. Bilgisayarda çıkan kodu telefon yardımıyla tarayarak, bu ikisinin arasında bir bağlantının oluşmasını sağlayın. Birkaç saniye sonra otomatik olarak Whatsapp web kullanıma açılmış olacaktır. Bu adımdan sonra hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilir, grup konuşmalarına katılabilirsiniz. Tıpkı telefonda olduğu gibi engelleme listesinde kimlerin olduğunu görebilir, bunları sadece buradan kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Hangi Tarayıcılar İle Uyumlu Çalışır?

Her tarayıcının Whatsapp web ile uyumlu bir şekilde çalışmadığını üzülerek söylemek gerekiyor. Sadece Chrome kullanıcılarının kullanabileceği bu uygulama, bu şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz uygulamalar arasındadır. Eğer Safari, Firefox ve Opera gibi tarayıcılar kullanarak internete giriş yapıyorsanız, o zaman bundan yararlanmanız ne yazık ki mümkün değildir. Ayrıca IOS kullanıcılarının da Whatsapp Web özelliğinden yararlanamayacağını belirtmek gerekir. Apple markası bu alanda bazı kısıtlamalar oluşturduğu için, kullanıcılar bir süre boyunca bu uygulamadan yararlanamayacak.

Bildirimler Nasıl Açılır?

Whatsapp web’te  bildirimleri açmak için, bilgisayardan hesabınıza giriş yapın. Burada sağ üstte yer alan üst üste üç nokta simgesine tıklayın. Ayarlara ulaşarak bildirimlere gidin. Bildirim alanına ulaştığınızda hangilerinin alınmasını istediğinize göre bir seçim yapın. Buradan dilerseniz masaüstü uyarılarını da açarak, gelen mesajlardan anında haberdar olabilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Meryem Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Meryem
Ziyaretçi
Meryem

Semihe cevap olarak Murat hakinda konusuyor ya oy meselei desenize merve finalde oy cok aldi ya cunku diyer yarismacilarin fanlarida oylari ona gelmistir