galaxy s8 hataları

Samsung Galaxy S8 Sorunlarının Çözümleri

2017’nin en iyi telefon modellerinden biri olarak gösterilen Samsung Galaxy S8, her açıdan telefon kullanıcılarının beğenisini kazanmış sayılı modellerden biridir. Tabi bazı kullanıcı kesimi bu telefon modelinden yana bazı şikayetlerde bulunabiliyor. İşte sizinde olası Samsung Galaxy S8 hataları aldığınız sırada mutlaka yapmanız gereken o işlemler:

Uygulamaları Tam Ekran Yapma

Telefonun sahip olduğu ekran tam ekran uygulamalarını her zaman desteklemiyor. Bu nedenle bu özelliğin fabrika çıkışı olarak kapalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer isterseniz ayarlar ve ekran uygulamaları ayarlarını takip ederek tam ekran modunu aktif hale getirebilirsiniz. Eğer bu seçeneği kullanmaya başlarsanız 18.5:9 ölçeklerinde bir boyutlamanın yapıldığını belirtmek gerekir.

Wifi Sorunu

Galaxy S8 modelini kullananların belirttiği üzere bu modelde karşımıza sıkça wifi sorunları çıkma ihtimali var. Özellikle wifi ağındaki uzun zamanlı sorunlar, internet yavaşlığı kullanıcılar arasında sıkça bilinen şeyler. Sizde bu tarz hatalar almaktan şikayetçiyseniz o zaman bulunduğunuz ağdan çıkış yaparak yeniden bağlanmayı deneyin. Veya modeme reset atabilir, cihaza format atmayı deneyebilirsiniz. Yani Samsung tarafından yeni bir güncelleme gelene kadar bütün bu adımları uygulamanızda yarar var.

Kırmızı Ekran Hatası

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde en sık görülen cihaz hatalarından biride kırmızı ekran hatasıdır. Özellikle cihaz yeni kullanılmaya başlandığı sırada pek çok insanın anlam veremediği durumlardan biri olmuştur. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre durumun tamamen yazılımsal bir sorundan kaynaklandığı ortaya çıktı. Çok az cihazda görülebilen bu durum gerekli güncelleme yapıldıktan sonra çözülmüş oluyor.

Kamera Problemi

Galaxy S8, önceki modele göre kamera konusunda sınıfta kalıyor. Özellikle ilk kullanımda telefondan habersizseniz bu duruma hak verebilirsiniz. Cihazın kamerasını açtığınızda karşınıza bir uyarı gelerek uygulama kapanabilir. Bunun aslında cihazın akıllı bekleme özelliğinden kaynaklı bir durum olduğunu belirtmek gerekiyor. Cihaza baktığınız süre boyunca kamera uygulamasının açık olduğuna şahit olabilirsiniz. Eğer bu özelliğin pek işinize yaramayacağını düşünüyorsanız bunu kapatabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsüne girerek gelişmiş özellikler alanına yönelmeniz gerekiyor. Aynı zamanda bu bölüm üzerinden daha pek çok özelliğe ulaşabilmeniz mümkündür.

Yorum Yap