samsung note 8 özellikleri

Samsung Note 8 Bilmediğiniz Özellikleri

Samsung Note 8 2017 yılının en iyi telefon modelleri arasında gösteriliyor. Son derece gelişmiş özelliklerle donatılmış olan telefon bu özelliklerin yanında bilinmeyen bazı yenilikleri de içinde barındırıyor. Eğer cihazı alıp almamakta kararsız kaldıysanız, bu yazımıza mutlaka gözatmalısınız.

Her Yaş İçin Ses

Sesi kişiselleştirme özelliği, Galaxy Note 8 modelinde en gelişmiş haliyle karşımıza çıkıyor. Ayarlar ve sesi kişiselleştirme menüsü üzerinden ulaşabileceğiniz bu özellik, kulağınızın ses hassasiyetini bulmanız için kullanılıyor. Aynı zamanda bazı hazır profillerle de yaşlara göre bir dağılım alabilirsiniz. Bu şekilde 30 yaş altı ve 60 yaşından büyük kişiler gibi optimize edilmiş profilleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cetvel ve El Feneri

Galaxy Note 8, aynı zamanda cetvel aramanıza engel olacak bir yapıya sahiptir. Ekranda son derece büyük olduğu için, istediğiniz her an cetvel kullanmaya imkan tanıyor. Bunun yanında gelişmiş bir el feneri özelliğine sahip olduğunuda belirtmek gerekiyor.

Çift Çekim Modu

Kamerasıyla da beğenileri toplayan bu telefon, aynı zamanda geniş açılı ve portre fotoğrafları aynı anda çekme imkanı tanıyor. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle kamera uygulamasını açmalısınız. Ardından canlı odak seçeneğine basarak çekim yapmayı deneyin. Bu sayede istediğiniz fotoğrafları çok hızlı bir şekilde geniş açılı olarak çekmeye başlayabilirsiniz.

Hızlı Kamera

Telefon modelini diğerlerinden ayıran başka özellik ise, kameralar arasında çok hızlı bir geçiş sağlamasıdır. Güç düğmesine çift tıklayarak selfie kamerası ve ana kamera arasında geçişler yapabilirsiniz.

Always On Display İçin Widgetlar

AOD özelliği, telefonla ilgili yaptığınız her işleme daha kolay bir şekilde erişmenizi sağlayan bir özelliktir. Bu sayede takvim, saat ve bildirim gibi pek çok şeyi aynı anda yönetebilirsiniz. Aynı zamanda bu ekrana günlük hayatta çok yardımcı olacak widget seçeneklerinide ekleyebilirsiniz. Bu şekilde uzunca bir süre uygulamalar arası geçiş yapmaya gerek kalmayacaktır.

Video Geliştirici

Bu özellik sayesinde telefonla izlediğiniz videolar biraz daha canlı bir hale gelecektir. Otomatik bir şekilde ayar yapmayı sağlayan bu özellik, film ve dizilerin ultra canlı detaylara sahip olmasını sağlıyor. Aynı zamanda belirtilen profilleri kullanarakta telefon deneyiminizi biraz daha canlandırabilirsiniz.

Yorum Yap