WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır

WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır

WhatsApp görüntülü arama nasıl kapatılır adlı bu makalemizi okuyarak WhatsApp hakkında bilgi sahibi olabilir ve görüntülü aramaları kapatarak diğer kullanıcıların sizi görüntülü aramasını engelleyebilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

Teknolojinin her geçen gün gelişme göstermesi beraberinde bazı istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tek tuş ile artık hayatımızda birçok işlemi kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Bu konumuzda da sizlere WhatsApp üzerinden yapılan görüntülü konuşmayı istemeyen müşteriler ile ilgili ipuçlarını buradan açıklamak istiyoruz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kapatma

WhatsApp’ın bizlere sunduğu özellikleri kaldırmanın çoğu zaman mümkün olmadığını biliyoruz. Ancak bazı istisnai durumların bulunduğunu ve bu durumun görüntülü konuşma içinde geçerli olduğunu belirtelim. WhatsApp üzerinden gelen görüntülü aramalara cevap vermek istemiyorsanız, sizlerde görüntülü arama özelliğini kapatarak istemediğiniz bir durum ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Android İçin WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

Android işletim sistemine sahip olan bir cep telefonunuz varsa WhatsApp üzerinden gelen görüntülü aramayı kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefonunuzun ayarlar menüsünden uygulamalar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Uygulamalar içerisinden de WhatsApp’a giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ise karşınıza çıkan menüden uygulama izinlerine giriş yaparak burada yer alan WhatsApp menüsünün içerisinde yer alan kamera butonunu aktif konumundan pasif konumuna getirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra sizlere gelen aramalarda kameranın işlevini kullanamayacak olduğunu belirtelim.

İOS İçin WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

İOS kullanıcıları içinde aynı şekilde işlem yapabilirsiniz. Uygulamalar menüsü içerisinden WhatsApp’a giriş yaparak burada yer alan kamera düğmesi üzerinden butonu pasif hale getirmeniz görüntülü aramadan kurtulma şansını yakalayacaksınız.

Bu belirttiğimiz adımları yaptıktan sonra WhatsApp’ın sizleri bazı durumlardan mahrum bırakacağını da belirtmek istiyoruz. Özelikle de WhatsApp üzerinden kamera ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapma şansınız bulunmayacaktır. Bu özelliği kapatmadan önce bunları da düşünmeniz gerektiğini belirtelim.

Arama Terimler: WhatsApp görüntülü arama nasıl kapatılır, whatsapp görüntülü arama kapatma

Yorum Yap