iPad hatalarının çözümü

İpad Sorunlarının Çözümü

Apple cihazları her geçen gün daha fazla insanın tercihi haline geliyor. Kullanıcı sayılarında belirgin bir artış olunca, sorunlar daha belirgin olarak gözükmeye başladı. Son olarak İpad kullanıcılarının yaşadığı bazı sorunlar, özellikle günlük kullanımı çok fazla etkiliyor gibi gözüküyor. İpad kullanıcılarının cihazla birlikte en çok yaşadığı sorunlar ve çözümleri ise şu şekilde sıralanıyor:

İmleç Sorunu

Bu sorun genel olarak sosyal medya sitelerinde sık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Özellikle kullanıcıların cevap vermek için girdiği mesaj alanı, imlecin bekletildiği anda bu sorun ortaya çıkıyor. Bu durumu çözebilmek için kullanıcılardan ek bir klavyenin indirilmesi isteniyor. App Store üzerinden indirilecek bir klavyeyle bu sayede sorunun kesin olarak çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Sayfa Düzgün Görüntülenemiyor Hatası

İPad kullanıcıları bunun yanında bazı internet sayfalarının düzgün bir şekilde görünemediğinden yakınıyor. Özellikle resimler ve yazılar kullanıcıların istemediği bir şekilde bulunuyor. Bunun çözümü için tarayıcı üzerinden yapılabilecek herhangi bir işlemin olmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak önümüzdeki günlerde kullanıcıların sıklıkla yaşadığı bu durumla ilgili bir güncellemenin geleceği kesinleşti. Bu sayede en çok ortaya çıkan durumlardan biride bu güncelleme sayesinde tamamen bitmiş olacak.

Uygulama Düzeni

İpad sorunları arasında sıklıkla insanların karşısına çıkan durumlardan biride uygulamaların düzeni sorunudur. Özellikle bunların sırasında bir değişmenin olduğunu belirten kişiler, bazı zamanlarda ortaya çıkan bu durumdan yakınıyor. Bu durum ise kişilerin alıştığı uygulama düzeninin bozulmasına neden oluyor. Uygulama düzenine dair bu sorunu çözebilmek için yapmanız gereken adımlar ise son derece basittir. Bunun için ayarlar bölümünü açarak buradan accessibility kısmına gelmelisiniz. Buradaki bölümde ise Switch Control kısmını açık olarak bırakmanız gerekir. Bu şekilde yaptığınız sürece sorunun geçişine şahit olursunuz. Bu durumla birlikte arka plandaki menü dizilimde düzen sorunu meydana gelebiliyor. Eğer bunu pasif bir hale getirirseniz, bundan sonra uygulamaların sürekli aynı düzende kaldığını görebilirsiniz.

İwork Ayarları

İwork ayarlarının bulunamaması da kişilerin sıklıkla dile getirdiği durumlardan biridir. Bu duruma dair firma tarafından herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Genel olarak 2018 sonrası gelecek güncellemelerden sonra bu durumun çözüleceği düşünülüyor.

Yorum Yap