telefonum ısınıyor ne yapmalıyım

Telefondaki Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Android işletim sistemine sahip olan telefonlar, bazı zamanlarda haddinden fazla ısınabiliyor. Bu aşırı şekilde ısınmanın ilk nedenleri, telefonla çok fazla oyun oynamak ve arka planda bazı uygulamaların çalışır vaziyette olmasıdır. Android telefonlarda meydana gelen bu ısınma sorunlarının önüne aslında tamamen geçilebilir. Tabi aşağıdaki adımları uygulayarak bundan sonrada bunlara dikkat etmeniz gerekecektir:

Kamera Kullanımını Azaltın

Kamera uygulamasını çok fazla kullanıyorsanız, telefonun kısa süre içinde ısındığını fark edebilirsiniz. Özellikle yüksek kaliteli videolar çekiyorsanız, o zaman telefonda ısınma ve donma problemleri çok net bir şekilde görülebilir. Tabi kamerayı fazla bir şekilde kullanmanızın zararları bununla da sınırlı değildir. Aynı zamanda şarj ömründen çalan bu hareket, pilinizin kısa sürede bitmesine neden olur. Bu nedenle uygulamayı biraz sınırlı bir şekilde kullanmanızda fayda vardır.

Virüs Taraması

Virüsler, kullandığımız bilgisayarlar için en büyük sorunlardan biri olarak biliniyor. Şimdilerde bu tehlike akıllı telefonlarada sıçramış durumdadır. Artık dikkatli bir şekilde akıllı telefonlar kullanılmazsa, bu durumla çok sık bir şekilde karşı karşıya kalabilirsiniz.

Telefonun aşırı ısınma nedenleri arasında bulunan virüsler, ayrıca sistemin eskisi gibi hızlı çalışmasına da engel oluyor. Donma ve yavaşlama gibi sorunlar küçük boyutlu uygulamaları açarken bile net bir şekilde görülebilir. Tabi sorunun önüne geçebilmek ve kötü niyetli yazılımlardan korunmak tamamen sizin elinizdedir. Eğer lisanslı bir antivirüs uygulaması indirirseniz her daim telefonu güvence altına alabilirsiniz.

Batarya ve Şarj Aleti Kontrolü

Aşırı şekilde ısınma problemini ortaya çıkaran etmenlerden birinin batarya ve şarj aleti olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazı kişiler çok sık bir şekilde şarj işlemi gerçekleştirdiğinden dolayı bu sorunun ortaya çıkması kaçınılmaz bir hal alıyor. Öte yandan kullandığınız ürünün tamamen orijinal cihazlar seçilmesininde önemini belirtmek gerekir. Aksi halde cihazın ısınması gibi sorunları çok sık görürken, aynı zamanda cihazın ömrünüde biraz daha kısaltmış olacaksınız. Bu yüzden telefonla ilgili bütün parçaların orijinal olarak seçilmesine dikkat etmelisiniz.

Wifi Kullanımı

Son olarak wifiyi her zaman açık olarak bırakmanız bu tarz bir sorun yaşamanıza neden olabilir. Bunun yerine sadece ihtiyacınız olan zamanlarda wifiyi açmanızı öneririz.

Yorum Yap