whatsapp indirilmiyor hatası

Whatsapp İndirilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Whatsapp, 2010 yılında piyasada yerini alan ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Akıllı telefonlar için üretilen bu uygulama, günümüze kadar milyara varan kullanıcıyı bünyesinde toplamıştır. Anlık şekilde mesajlaşma imkanı sunan bu uygulama, her geçen gün farklı özelliklerle birlikte mobil kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Görüntülü konuşma gibi özelliklerle de daha zengin bir hale getirilirken, kullanıcıların tam da aradığı içeriğe sahiptir. Tabi teknolojinin getirdiği en iyi detaylardan biri olan Whatsapp uygulamasında da bazen hatalar var olabiliyor. Özellikle Whatsapp indirilemiyor hatası, uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar için epey sıkıntılı bir sürecin başlamasına neden oluyor. Bu durumu ortadan kaldırabilmek adına aşağıdaki sorunlara göz atarak sorunun çözümünü çok kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Cihazda Alan Kontrolü

Bazen siz farkında olmasanız bile, uygulama yüklemek için cihazda yeterince alan olmayabilir. Bu tarz sorunlarda eklemek istediğiniz uygulamalar yüklenemezken, telefon olduğundan daha ağır çalışacaktır. Ayarlar menüsünden hafızanın ne durumda olduğuna göz atabilir ve hafıza kartı kullanarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

Uyumsuzluk Sorunu

Genel olarak Whatsapp uygulaması çoğu telefonla uyumlu ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Ama bazı küçük ihtimallerde uyumsuzluk gibi sorunlar gündeme gelmektedir. Eğer Whatsapp indirilemedi hatasından ne yaparsanız yapın kurtulamadıysanız, uyumsuzluk sorununu düşünmeye başlayabilirsiniz.

Ülke Sorunu

Bazı ülkelerde Whatsapp’ın kullanılması mümkün değildir. Eğer Türkiye’den başka ülkede yaşıyorsanız, bu sorunun üstünde durabilirsiniz. Bu sorun telefondan kaynaklı olarak gelişmediğinden dolayı konu hakkında yapılabilecek pek fazla bir şey yoktur.

Google Hesabı

Google hesabından kaynaklanan sorunlardan dolayı da bazen hata kodları çok sık bir şekilde alınabiliyor. Eğer uygulama yükleme hatasıyla karşılaştıysanız, telefonunuzda kullandığınız Google hesabını silerek yeniden kayıt etmenizi öneririz. Buna ek olarak Google Play Store uygulamasının önbelleğini temizlemekte işlemden iyi bir sonuç almanızı sağlayabilir. Bunun için telefon ayarlar menüsüne giriş yaparak uygulamalar üzerinden Google Play Store uygulamasını seçin. Uygulamanın üzerine tıkladıktan sonra önbelleği temizle yazısı gelecektir.

Hard Reset

Eğer bütün bu adımlar halen sorunu çözmediyse, son çare olarak telefona format atmanızı öneririz. Bu işlem uygulama yükleme sorunlarını kesin olarak çözerken, aynı zamanda başka sorunlara da çare olacaktır.

Yorum Yap