whatsapp özellikleri

Whatsapp Uygulaması Hakkında Bilinmeyenler

Whatsapp’ın kullanıcı sayısının her geçen gün biraz daha arttığı açık bir şekilde görülüyor. Özellikle uygulama Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha da iyi bir ivme kazanmıştır. Her açıdan kullanıcılara en iyisini sunmayı amaçlayan uygulamanın aslında pekte bilinmeyen bazı özellikleri mevcuttur. İşte günlük hayatta sık bir şekilde kullanacağınız Whatsapp özellikleri:

Profil Resmini Gizleme

Dilediğiniz her an profil resminizi arkadaşlarınızdan veya herkesten gizli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey ayarlar bölümüne girerek buradan hesap>gizlilik>profil fotoğrafı adımlarını takip etmektir. Bu özellikle birlikte telefon numaranızı bilen birinin profil resminizi görmenizin önüne geçmiş olursunuz.

Grup Konuşmaları

Pekte istemediğiniz bir gruba alındıysanız, her daim bildirim almak istemiyor olabilirsiniz. İşte bu duruma özel yapılan grup konuşmalarını sessize alma özelliği bu konuda yardımınıza koşacaktır. Bu özellik sayesinde 8 saat, 1 hafta, 1 yıl gibi süreler içinde gruptaki tüm bildirimleri sessize alabilirsiniz. Yine dilerseniz istediğiniz her an grup bildirimlerini alma seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken şey gruba girdikten sonra yukarıda sağ köşede gördüğünüz üç noktalı simgeye tıklamaktır.

Konuşma Kısayolu Ekle

Eğer Whatsapp uygulaması üzerinde çok sık bir şekilde konuştuğunuz kişiler varsa, bunların kısayolunu ekran üzerine ekleyerek daha kısa süre içinde konuşma başlatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, kişi listesine girdikten sonra istediğiniz kişiyi seçerek ekranın üzerine bir süre basılı tutmaktır. Bu adımdan sonra karşınıza ‘’konuşmayı kısayol ekle’’ seçeneği gelir. Eğer bu seçeneğe tıklarsanız, istediğiniz kişinin resmi ve adı ana ekrana gelerek buradan direk olarak konuşmaları başlatırsınız.

Önemli Mesajlar

Konuşma içinde önemli bulduğunuz kısımları kaydetmek artık yıldızlı mesaj özelliği sayesinde kolay bir hale gelmiştir. Eğer adres, telefon gibi önemli bilgileri konuşma geçmişinde uzun uzun aramak istemiyorsanız bu özellikten yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey istediğiniz iletinin üzerine gelerek bir süre boyunca basılı tutmaktır. Daha sonra karşınıza gelen yıldıza basarak mesajı önemli mesajlar arasına alabilirsiniz. Daha sonradan konuşmaları bulmak için konuşulan kişinin ekranında yıldızlı mesajlar alanına giriş yapmanız gerekiyor.

Yorum Yap