firefox eklentiler

Firefox’ta Mutlaka Kullanmanız Gereken Eklentiler

Firefox günümüzün en beğenilen internet tarayıcıları içerisinde yer alıyor. Kullanıcıların daha hızlı ve pratik bir şekilde internete bağlanmalarının ilk adımı olan Firefox, aynı zamanda eklenti desteğide sunan tarayıcılardan biridir. Bu konuda pek çok seçeneğe sahip olan kullanıcılar eğer aşağıdaki eklentilere yönelirlerse tarayıcıyı eskisinden daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayabilirler.

VideoDownloadhelp

İnternet gezintisi sırasında karşınıza gelen videoları tek tıkla bilgisayara indirmenizi sağlayan bu eklenti, oldukça basit bir kullanım sunuyor. Pek çok farklı türdeki dosyaları sadece bir tuşa basarak bu eklenti sayesinde indirmeye başlayabilirsiniz. Youtube, Dailymotion gibi popüler mecralarda da eklentinin çalıştığını belirtmemiz gerekir.

Avira

İnternet kullanıcıları aslında sürekli olarak virüs tehlikesi altındadır. Tabi bu riski biraz ertelemek ve tarayıcıları biraz daha güvenli bir hale getirmek aslında tamamen kullanıcının kendi elindedir. Avira’nın Firefox eklentisi bu konuda yardımınıza koşarken, potansiyel tehditleri belirleyerek bunlardan korunmanıza neden olur. Bu sitelere giriş yapmadan hemen önce sizi uyaran eklenti, bu sayede hiçbir şekilde bu riske girmemenizi sağlar.

ECleaner

Firefox eklentileri her ne kadar kolay bir tarayıcı kullanımı sağlasada, eğer eklenti kurulumunu biraz abartırsanız tarayıcının yavaşlamasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka düzenli olarak bir eklenti temizliği yapmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için belkide başvurabileceğiniz en iyi eklentilerden biri olarak ECleaner eklentisini sayabiliriz. Bunun sayesinde tarayıcının tıpkı eskiden olduğu gibi hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

ImTranslator

Eğer yabancı siteleri sık bir şekilde ziyaret ediyorsanız, bu eklenti tüm ihtiyaçlarınızı giderecek türden olacaktır. Farklı dilleri anında çevirebilme özelliğine sahip olan ImTranslator, bu sayede hiçbir şekilde zorlanmadan çeviri yapmanızı sağlıyor. Şuanda eklentiyi kullanarak tam 66’nın üzerindeki dile otomatik şekilde tercüme alabilirsiniz.

NightVision

Bilgisayarı geceleri daha uzun süre boyunca kullanıyorsanız, bu özellik tamda aradığınız gibi olacak. Bu özelliği açarsanız gece modu devreye girdiği için, gözleriniz daha yorulmuş olacaktır. Siyah ekran üzerinde bütün işlemleri yapabilir bu sayede gözlerinizin uzun zaman boyunca korunmasını sağlayabilirsiniz. Hatta bu eklentiyle birlikte Google bile karanlık moda geçerek bu şekilde kullanılabilecekler arasındadır.

Yorum Yap