instagram kapanıyor

İnstagram Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram, en popüler uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Anlık paylaşımın en eğlenceli hallerinden biri olan İnstagram, bazen sıkıntılı durumları beraberinde getiriyor. Özellikle son zamanlarda kullanıcıların dilinden düşmeyen bir hatanın olduğunu belirtmek gerekiyor.

Uygulamanın nedensiz şekilde kapandığından yakınan kullanıcılar aşağıdaki yöntemler üzerinden uygulamayı yine eskisi gibi normal şekilde kullanmaya devam edebilirler. Bunlar harfiyen yerine getirildiğinde sorunun çözümünü sağlamanız yüksek bir ihtimaldir. Bazı zamanlarda sorunun uygulama geliştiricilerinin yapmış olduğu hatalardan kaynaklı olduğunu unutmamalısınız.

Eski işletim Sistemleri

İlk olarak bu hatanın alınmasının nedeni telefonlardaki eski tarihli işletim sistemleridir. Uzun zamandan beri güncellenmemiş telefonlarda bu tarz durumlar sıklıkla meydana geliyor. Telefonun ayarlar kısmından son güncellemeleri kontrol ederek bunları yükleyebilir ve başta uygulama sorunları olmak üzere çoğu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Eski İnstagram Uygulaması

Telefon kadar uygulamanın sürümüde önemli durumlar arasında bulunuyor. Uzun zamandan beri güncellememiş bir uygulama, performans ve güvenlik açısından pek çok sorunu meydana getirecektir. Bu nedenle vakit kaybetmeden Google Play Store veya App Store üzerinden son güncellemeyi yüklemenizde fayda var.

Donanımsal Nedenler

Eğer sürümler yeniyse ve bunlardan dolayı oluşmuş bir sıkıntı yoksa, o zaman donanımsal nedenlerin gözden geçirmeniz gerekiyor. Özellikle eski telefonlarda bu tarz şeylerin oluşması kaçınılmazdır. Ram yetersizliğine bağlı olarak kapanmalar yaşanacaktır. Eğer sorun başka telefonda görülmüyorsa, aklınıza bu ihtimali getirmeniz gerekiyor.

Önbellek Temizliği

Bunun yanında İnstagram kullanıcılarının uygulama önbelleğini temizlemeleri de sorunu çözmek için yeterli olabilir. Uzun zaman boyunca kullanılan uygulamalarda bu tarz durumların görülmesi normaldir. Ayarlar ve uygulamalar adımlarını izleyerek uygulamaların önbelleklerini çok rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

İnstagram Tarafından Oluşan Hatalar

Bütün adımları denediğiniz halde halen sorunun devam ettiğini görebilirsiniz. Eğer halen kapanma sorunu devam ediyorsa, o zaman bunun İnstagram nedeniyle böyle olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bazen yazılımsal veya sunucu hatalarından dolayı kullanıcılar bu tarz şeylerle karşı karşıya kalabiliyor. Ve uygulamanın gelecek olan güncellemeleri sayesinde, bu hatalar ortadan kalkıyor. Bu durumda size de yeni güncellemelerinin gelmesini beklemekten başka seçenek kalmıyor.

Yorum Yap