AMERİKAN PARK NEDİR AMERİKAN PARK SİNYAL MODÜLÜ NASIL YAPILIR

AMERİKAN PARK NEDİR? AMERİKAN PARK SİNYAL MODÜLÜ NASIL YAPILIR?

AMERİKAN PARK NEDİR? AMERİKAN PARK SİNYAL MODÜLÜ NASIL YAPILIR?

1.     Amerikan Park Nedir?

Amerikan Park ismi ile geçen bu olay; Turuncu sinyal olan lambaların, park ya da gündüz farı benzeri gibi sürekli yanması ile sadece sinyal verildiği zaman yanıp, sönmesi olayıdır. Sinyal lambalarının ABD ( Amerika Birleşik Devleti ) ‘de sürekli olarak yanık kalması durumu yasak bir zorunluluk durumudur. Bütün araçlar, ilk üretiminde Amerikan Park sistemi ile çıkmaktadır.

Şayet bir Amerikan filmini izlemiş iseniz illa ki hatırlarsınız ki birden çok aracın orijinal olan sinyal ışıklarının, sinyal verilmediği durumlar da yandığını görmüşsünüzdür. Bu duruma en basit anlamda olabilecek, Hızlı ve Öfkeli filminde ki Brian isminin kullanmış olduğu Mitsubishi Eclipse aracını örnek verebiliriz. Bu filmi izleyenler illa ki durumu hatırlayacaktır.

Tabi ki zaten bütün araçlarda olduğundan dolayı Amerikalılar bizde ki olay gibi Amerikan park tarzı olaya sempatiklik duyduğu söylenemez. Lakin şu durum bir gerçek ki Amerikan tarzı park modifikasyonu araca daha sportif ve havalı bir görüntü yansıtmaktadır. Bu karşın en dikkat çeken olay ise sinyal lambalarının verdiği güzellikler sayesinde araçların sinyalleri daha belirgin bir hale gelmektedir.

 

2.     Amerikan Park Sinyal Modülü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Aracınız ile alakalı Amerikan park tarzı modifiye yapmak istediğiniz durumda herhangir bir modülün, yani elektronik bir devrenin kullanılabilmesi gerekmektedir. Amerikan tarzı park modülü ismi altında geçmekte olan bu elektronik devre, aracınıza ait olan sinyal lambalarınızı ve park lambalarınız beraber ve sürekli olarak yansımasını, buna karşın olarak da sinyal verdiğiniz zaman sinyal lambanıza ait olan düzenli akımın gelişini keserek, aracınıza ait olan sinyalin fark edilebilir bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır.

 

3.     Amerikan Tarzı Park Modülleri

  • Taş dirence sahip olan Amerikan tarzı park modülü,
  • Taş dirençsiz bir biçimde olan ve ayarsız Amerikan park modülü,
  • Şiddet olarak ayarlanmış bir biçimde olan Amerikan tarzı park modülü,
  • Gizli özelliklere uyarlı olan Amerikan tipi park modülü uygulaması,
  • BMW tarzı Amerikan park gizli özellik tarzı modül,
  • Turuncu lambalara ve ampullere sahip olan Amerikan tarzı park uygulaması ve modülü.

Yorum Yap