gizli numaradan arama nasıl yapılır

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Bazen şüphe duyulan kişilerle yapılan telefon görüşmelerinde gerçek telefon numarası verilmek istenmez. Bu tarz riski durumlarda gizli numara özelliğini aktif hale getirmek daha iyi olacaktır. İşte operatörlere göre gizli numara özelliğinden yararlanmanız için yapmanız gerekenler:

Turkcell İçin Gizli Numara Aramaları

Turkcell kullanıcıları eğer gizli numaradan arama yapmak isterlerse, arama yapmadan hemen önce #31# tuşlarına basmalıdır. Bu numaranın ardından arama yapmak istediğiniz numarayı tuşlamalısınız. Bu sayede aradığınız kişinin numaranızı görmesi mümkün değildir. Aynı zamanda gizli numarayı öğrenme servisleride, bu konuda karşısındaki kişiye bilgiyi ulaştırmayacaktır.

Aynı zamanda telefonunuzun arama ayarlarına girerekte bu özelliği aktif hale getirmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken şey ayarlar>arama ayarları>numaramı göster adımlarını takip etmektir. Buradan numaranızı aramalarda gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

Vodafone İçin Gizli Aramalar

Vodafone kullanıcıları gizli numara özelliğini kullanarak arama yapmak istediklerinde yine aynı şekilde #31# ve aramak istediğiniz numarayı aramalıdır. Eğer hızlı bir şekilde bu özelliği kullanmak istiyorsanız, bu tuşlardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda devamlı olarak bu özelliği kullanmak istiyorsanız, bunu telefonun ayarlar bölümünden yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede yaptığınız her arama gizli şekilde yapılacaktır. Telefonun yine arama ayarları kısmına girerek, gizli şekilde arama yapabilirsiniz.

Türk Telekom İçin Gizli Aramalar

Türk Telekom kullanıcıları içinde gizli arama yapmanın aynı şekilde olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yine bu operatöre bağlı kullanıcılar yukarıda saydığımız iki yöntemden birini kullanarak bu şekilde gizli arama yapabilirler. Yine telefonun ayarlar bölümünü kullanarak gizlemiş oldukları numaraları açma hakkına sahip olacaklardır.

Özellikle telefon numarasının kötü niyetli kimselerin eline geçmemesi ve yayılmaması adına bu tarz yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde tanımadığınız kişilerin sizi rahatsız etmesininde önüne geçmiş olacaksınız. Öte yandan bazı durumlarda gizli numaradan arama özelliğinin kullanılamayacağını belirtmek gerekiyor. Özellikle arayacağınız kişi hattını gizli numaralardan gelen aramalara kapatmış ise, bu aramayı yapmanız mümkün değildir. Genel olarak bu tarz numaraları çevirdiğinizde aradığınız numaranın gizli numaralara kapalı olduğu bilgisi alırsınız. Dilerseniz bu özelliği aktif hale getirmek için bulunduğunuz operatörle iletişime geçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yap