instagram etkileşimi nasıl arttırılır

İnstagram Etkileşimleri Nasıl Arttırılır?

İnstagram, günümüzün en çok beğenilen sosyal medya platformları arasında bulunuyor. Özellikle diğer sosyal medya sitelerini bazı özellikleriyle gölgede bıraktığını söylememiz yanlış olmayacaktır. İnstagram kullanıcılarının bu sitede en çok önem verdiği konulardan biride etkileşim oranlarıdır. Etkileşim oranını arttırmanızı sağlayacak bu öneriler sayesinde daha popüler bir profil izlenimi çizebilirsiniz:

Az ve Düzenli Gönderiler

Yeni düzenleme, yapılan gönderilerin ana ekranda daha uzun süre boyunca kalmasını sağlamıştır. Bu nedenle günde sadece bir kez yapacağınız gönderiler sizin için daha iyi bir karardır. Zaten sürekli olarak insanların karşısına gönderileriniz çıkacağı için, peşpeşe gönderilerde bulunmanız takipçi kaybetmenize neden olabilir.

Gönderi Saatleri

Yaptığınız paylaşımlar kadar bunların doğru şekilde gönderilmeside oldukça önemli bir konudur. Özellikle bu saatlere dikkat ettiğinizde daha iyi karşılık alabileceğinizi belirtmemiz gerekir. En çok etkileşimin olduğu süreleri belirleyerek paylaşımlarınızı bu şekilde yapabilirsiniz. Özellikle akşam 18 ve 21 arası paylaşımların daha çok beğeni alacağı saatlerdir. Online kullanıcı sayısıda bu zamanlarda daha yoğun olduğu için, istediğiniz gibi beğeni almanız sürpriz olmaz.

Doğru Hashtagler

İnstagram’ın en önemli konularından biride hashtag sistemidir. Bu sistem sayesinde keşfet sayfası üzerinden daha fazla kullanıcıya ulaşmanız mümkün bir hal alabilir. Ama öncesinde hitap edilen bölgelerin ayarlamasını doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. En popüler olan hashtagleri belirleyerek buna uygun olarak paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle en az 15 adet hashtag belirlemeniz daha popüler bir paylaşım yapmanızı sağlayacaktır. Tabi bunun sayısını biraz daha arttırarak şansınızı yükseltmeniz mümkündür.

Yarışmalar

Yarışmalar her daim takipçilerin ilgisini çekecek konular arasındadır. Özellikle hiçbir yerde pek görülmemiş bir ödül vermeniz takipçilerinizin her geçen gün biraz daha yükselmesine neden olur. Aynı zamanda etkileşim oranlarınında katlanmasını bu şekilde sağlayabilirsiniz. Tabi bunun güvenilir bir şekilde yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde bu yarışma konusu yarardan daha çok zarar getirebilir.

Taktikler Edinin

Son olarak takipçilerinizin ilgisini çekecek paylaşım yapmanız etkileşim oranlarının yükselmesine neden olacaktır. Soru-cevap tarzındaki paylaşımların bu konuda biraz daha dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekir. Bunlardan güç alarak daha popüler bir profil oluşturmanız emek verdikten sonra mümkün bir hale gelebilir.

Yorum Yap