twitter özellikleri

Twitter’ın Bilmediğiniz Özellikleri

Twitter günümüzün en çok sevilen sosyal medya siteleri arasında yer alıyor. Anlık şekilde paylaşım yapma özelliği bulunan site, zamanın biraz daha eğlenceli şekilde geçmesine neden olan ayrıntılarla dolu. Bazı özelliklerinde kullanıcılar tarafından henüz keşfedilmediğini belirtmek gerekiyor. İşte Twitter kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun bilmediği o özellikler:

Kısayollar

Twitter kısayolları siteyi biraz daha hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Yeni tweet için klavyeden n harfi, favoriler için f, yanıtla için r, retweetle için t, tweet detaylarını açabilmek için enter, sonraki tweet için j, önceki tweet için k tuşuna basabilirsiniz. Aynı zamanda ayarlar menüsüne doğrudan giriş yapmak istiyorsanız g ve s tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Yine g ve d tuşlarına basarak keşfeti açabilir, g ve p tuşlarına aynı anda basarak profilinize geçiş yapabilirsiniz.

Doğrudan Kullanıcılara Ulaşmak

Yazmak istediğiniz bir tweete başlarken, ilk olarak kullanıcı adıyla başlarsanız, bu site tarafından bir cevap olarak algılanır. Kullanıcı adıyla hitap ettiğiniz kişi ve sizden başka kimse bu tweeti göremez. Aynı zamanda bu şekilde attığınız tweet, diğer kişilerin ana sayfasına da düşmemiş olacaktır.

Aynı E-Posta İle Birden Fazla Hesap

Twitter’da farklı bir hesap açmak istediğinizde site bu sefer daha farklı bir e-mail girmenizi ister. Eğer yeniden bir e-posta hesabı açmak istemiyorsanız, bu adımları uygulayarak Twitter’a üye olmayı deneyebilirsiniz.

Eğer siteye kayıtlı olduğunuz e-posta hesabı bir Gmail hesabıysa, bu yöntemin mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun için Twitter’a yeniden kayıt sırasında e-posta adresinizi + veya – şeklinde ekleyerek yazmalısınız. Bu şekilde site kayıt işlemini kabul edecektir.

Bildirimleri Kapama

Siteye üye olan kişilerinde bildiği üzere bildirim açısından oldukça rahatsız edici bir sistem vardır. Özellikle e-posta bildirimlerinden ısrarla kaçınmak istiyorsanız, bu adımı yaparak artık biraz daha rahat edebilirsiniz. Bunu için yapmanız gereken şey ayarlar menüsüne girerek buradan e-posta ayarlarına ulaşmaktır. Buradaki bildirimleri kapalı bir hale getirerek, bundan sonra siteden gelen tüm bildirimleri bu şekilde iptal edebilirsiniz. Aynı zamanda panel üzerinden hangi bildirimleri alıp almayacağınızıda seçmeniz mümkün olacaktır.

Yorum Yap