twitter lite nedir

Twitter Lite Nasıl Kullanılır?

Twitter, sosyal medya siteleri arasında kan kaybeden siteler arasında bulunuyor. Aslında Twitter geçmişine ve şimdiki zamana baktığımızda sitenin önemli şekilde kullanıcı kayıpları yaşadığını görebiliyoruz. En çok kota kullanmayı gerektiren uygulamalardan biri olan Twitter, video ve fotoğraf açısından son derece zengin olduğu için kullanıcıların kullanmaktan vazgeçtiği siteler arasında bulunabiliyor. Bu durumu gören yetkililer Twitter Lite adını verdikleri yeni bir sürümü duyururken, bu sayede daha az verinin kullanılmasını sağlayacak.

Twitter Lite Nedir?

Twitter Lite, android ve IOS işletim sistemini kullanan kişiler için üretilen bir uygulamadır. Uygulama hesabınıza doğrudan bağlanmanızı sağlarken, aynı zamanda bir tarayıcı görevi görür.

Fakat normal Twitter sitesine göre biraz daha farklılıklar içerdiğini belirtmek gerekiyor. Yani Twitter Lite kullanarak Twitter’a girmek isterseniz normal siteye göre çok daha düşük bir kota harcamış olursunuz. Örneğin uygulamada saatler geçirseniz dahi, en fazla 10 MB gibi çok düşük bir kotanın gitmiş olduğunu görürsünüz. Bu yönüyle birlikte kotanızdan daha az eksilme olurken, telefonun daha fazla enerji harcamasınında önüne geçmiş olursunuz.

Ne İşe Yarar?

Uygulamanın görevi Twitter’a sürekli olarak bağlı kalmanızı sağlamaktır. Site üzerindeki tüm gelişmeleri anında takip etmenizi sağlarken, aynı zamanda şarjınızında diğer sürüme göre daha çok dayandığına şahit olursunuz.

Aynı zamanda Twitter Lite üzerinden sadece Twitter ile ilgili olan işlemleri gerçekleştirmezsiniz. Bunun yanında Google Chrome gibi bir vazife gören bu uygulama, aynı zamanda tarayıcı görevide görüyor. Yani telefona başka herhangi bir tarayıcı yüklemeye gerek kalmadan istediğiniz gibi buradan internette doyasıya gezebilirsiniz. Yani her açıdan daha rahat ve hızlı bir internet bağlantısının oluşmasına yardımcı olacak bir uygulama olarak göze çarpıyor.

Nasıl Kullanılır?

Twitter Lite mantığınında tıpkı eski sürüm gibi olduğunu belirtmek gerekiyor. Tabi bu uygulamada daha çok görsel yerine, yazılar üzerinde durulmuştur. Yapacağınız paylaşımları yine ana ekran üzerinden yapabilir ve keşfet bölgesinden yapılan tüm paylaşımları takip edebilirsiniz. Aynı zamanda bildirimleride buradan görebilir ve gerçek zamanlı olarak telefonunuza düşmesinide sağlayabilirsiniz. Yani görsellik haricinde birebir eski sürüm gibi kullanıldığını söylememiz gerekiyor.

Yorum Yap