Twitter Hesap Dondurma ve Kalıcı Olarak Silme

Twitter Hesap Dondurma ve Kalıcı Olarak Silme

Twitter kullanımına bir süre boyunca ara vermeyi düşünebilirsiniz. Özellikle bir süreliğine bu ünlü sosyal paylaşım ağından uzak durmak istiyorsanız, Twitter hesap dondurma işlemi bunun için çok uygundur. Bu yöntem sayesinde dilediğiniz zaman dondurduğunuz hesaba yeniden giriş yaparak, kullanmaya devam edebilirsiniz. Aşağıda bahsettiğimiz pratik adımları kullanarak, bu işlemi çok kısa bir sürede yapabilmeniz mümkündür.

Twitter Hesap Dondurma Adımları

Öncelikle Twitter hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak her zaman olduğu gibi giriş yapın. Ayarlar menüsünü açarak, en son kısma gözatın. Sayfanın en son kısmında hesabımı devre dışı bırak yazısını göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayarak, hesap dondurma işlemini onaylayın. Bu işlemden sonra hesabınız bir süreliğine pasif hale getirilecektir. Tabi hesabınızı yeniden kullanmak istiyorsanız, 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü Twitter’da hesap dondurma işlemleri en fazla 30 gün süreyle yapılabiliyor.

Hesabı Kalıcı Olarak Silme

İşte 30 günden daha fazla süre hesabınıza giriş yapmazsanız, Twitter hesabını kalıcı olarak silme işlemini de yapmış olursunuz. Çünkü Twitter bir aylık süre boyunca verilerinizi korurken, bu sürenin sonunda verilerinizi ve tüm hesabınızı siler. Bu nedenle hesabınızı dondurduğunuz süreye dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Eğer hesabınızı sadece kullanıcı adınızdan memnun kalmadığınız için silmek istiyorsanız, bunun için yeni bir hesap açmanıza gerek yoktur. Site üzerinden çok rahat bir şekilde istediğiniz kullanıcı adını alabilirsiniz.

Kullanıcı Adı Değiştirme

Bunun için hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar menüsüne ulaşın. Bu menüye tıkladığınızda karşınıza hemen kullanıcı adı gelecektir. Twitter kullanıcı adını istedikleri an değiştirebilmeleri için kullanıcılara özgür bir ortam sunmuştur. Sadece bu bölümü kullanarak, kullanıcı adınızı yeni baştan değiştirebilirsiniz. Tabi bugüne kadar kullanılmamış bir kullanıcı adı seçmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Mobilde Hesap Dondurma ve Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eğer mobil olarak bu işlemi gerçekleştiriyorsanız, twitter ana sayfasında çark simgesine tıklayın. Karşınızdaki menüden ayarlar bölümüne ulaşın. Burada en alt kısımda hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklamalısınız.  Buraya tıkladıktan sonra, hesabınızın şifresini girerek bu işleme bu şekilde onay verin. Bu adımdan sonra hesap dondurulmuş olacaktır. Yine yukarıdaki kural gibi 30 günü aştığınız halde, hesabınız kalıcı olarak silinir.

Yorum Yap