Facebook kalıcı hesap silme ve dondurma

Facebook Hesap Dondurma ve Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcıları, bazı durumlara bağlı olarak hesap durumlarında değişiklik yapmak istiyor. Özellikle Facebook hesap dondurma ve hesap silme işlemi bu alandaki en çok aranan konular arasında bulunuyor. Bunun için oldukça pratik çözümler ortaya çıkaran adres, kullanıcıların zorlanmadan kısa süre içinde bu işlemleri yapmasına olanak sağlıyor.

Facebook Hesabınızı Dondurmak İçin Uygulamanız Gerekenler

Facebook hesabınızı bir süre boyunca kullanmayı düşünmüyorsanız, hesap dondurmayı deneyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde hesabınız pasif bir hale getirilmiş olacaktır. Geçici olarak yapılan bu işlem sonrasında, istediğiniz zaman giriş panelinden hesabınızı geri açabilirsiniz.

  • Facebook adresine girerek sağ üst tarafta yer alan aşağı ok simgesine tıklayarak hesap menüsüne giriş yapın.
  • En sonda yer alan ayarlar menüsüne tıklayın.
  • Genel hesap ayarları menüsünün en altında yer alan hesabı yönet alanına tıklayın.
  • Açılan bölümde karşınıza hesabını dondur seçeneği gelecektir. Buraya tıkladığınızda hesabınızın şifresini girerek ve ayrılma nedenini de belirterek işlemi başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Artık hesabınızı kullanmayı düşünmüyorsanız bunun için Facebook kalıcı hesap silme işlemini yapmanız gerekir. Bu işlemin geri dönüşünün olmadığını belirtmemiz gerekir.  Bu adımı yaptıktan sonra eğer 14 gün içinde hesabınızda yeni bir oturum açmazsanız, hesabınız kalıcı olarak silinmiş olur. Bu adımlar üzerinden rahat bir şekilde hesabınızı tamamen silme işlemlerini yerine getirebilirsiniz.

  • İşlemi yapmak için ilk olarak Facebook hesabı kalıcı silme  adresini ziyaret edin. Burada hesabımı sil seçeneğine tıkladığınızda karşınıza şifre ve güvenlik alanı gelecektir.
  • Bunları doğru bir şekilde doldurarak işlemi onaylayın.
  • Bu adımdan sonra hesabınız kalıcı olarak silinmek üzere işleme alınmıştır. Eğer fikrinizi değiştirirseniz, sadece hesaba giriş yaparak silme işlemini iptal et yazısına tıklamanız yeterlidir.

Hesap Silmeden Önce Bunlara Dikkat

Eğer Facebook hesabınıza kayıtlı olan bir sayfaya sahipseniz, kalıcı hesap silme işlemiyle birlikte bu sayfanın da kapatılacağını belirtmek gerekiyor. Kurmuş olduğunuz sayfa veya grup bu şekilde tamamen silinir. Bu nedenle kararınızı bir kez daha gözden geçirmeniz iyi olacaktır. Bunun yanında hesap silme işlemi tüm video, fotoğraf ve diğer dosyaları silecektir. Bu nedenle işlem öncesi bir yedekleme almanızı tavsiye ederiz.

2 Yorum

  1. Sercan zengin 9 Kasım 2017
    • Yönetici 10 Kasım 2017

Yorum Yap