twitter hesap gizleme

Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biride Twitter’dir. Twitter geçtiğimiz aylarda gizlilik politikasını yeniden güncelledi. Buna göre kullanıcı verileri Twitter’in iş ortaklarıyla bundan sonra paylaşılabilecek. Tabi bu durum bazı sorunlarıda peşinde getiriyor. Bu durumun sorun oluşturmaması adına Twitter gizlilik ayarlarının harfiyen yapılması gerekir. Kullanıcılara bu konuda düşen görev gizlilik ayarları üzerinden bazı düzenlemeler yapmaktır. Bu sayfa üzerindeki verileri tekrar gözden geçirerek bazı iyileştirmeler yapmayı denemelisiniz.

Gizlilik Ayarı Nasıl Yapılır?

Yeni gizlilik politikası, kullanıcı verilerini daha iyi şekilde takip etme ve bunların 30 gün süreyle kullanılabilmesine olanak tanıyordu. Buna yönelik eğer yeni bir gizlilik ayarı yapmak isterseniz, bunu çok basit bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey gizlilik ve güvenlik bölümünün altında yer alan kişiselleştirme ve veri kısmına giriş yapmaktır. Buraya giriş yaptıktan hemen sonra ‘’hepsini devre dışı bırak’’ yazısını seçmelisiniz.  Bu adımdan sonra daha korumalı bir hesap elde edebilirsiniz. Eğer hesaba özel olan paylaşımların başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız, Twitter hesabınızı korumayı seçebilirsiniz.

Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı gizlediğinizde tweetleriniz sadece takipçi listeniz tarafından görüntülenmeye başlanacaktır. Aynı zamanda yeni takipçilerde sizin onayınıza sunulur. Eğer bu kişiler tarafından takip edilmek isterseniz, onayla yazısına tıklayarak yeni takipçiye ulaşabilirsiniz. Twitter’da hesap gizlemek için bilgisayar ve telefonu tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinde hesap gizlemek için ayarlar ve gizlilik bölümüne giriş yapın. Açılan bölümde gizlilik ve güvenlik alanına tıkladıktan hemen sonra karşınıza ‘’tweetlerimi korumaya al’’ seçeneği gelecektir. Eğer bu seçeneği aktif hale getirirseniz, bundan sonra yaptığınız paylaşımları takipçileriniz haricindeki kişilerin görmesi mümkün değildir.

Android üzerinden hesap gizlemek için profil fotoğrafınıza tıklayarak buradan ayarlar ve gizlilik bölümüne geçiş yapmanız gerekir. Daha sonra karşınıza gizlilik ve güvenlik alanında ‘’tweetlerimi korumalı yap’’ seçeneği gelecektir. Bunu aktif hale getirirseniz bundan sonraki zamanlarda tweetleriniz yabancı kişilerin erişimine tamamen kapatılmış olur. Eğer hesabınızı yeniden herkese açık hale getirmek isterseniz bu kutunun işaretini kaldırarak hesabınızı yeniden Twitter kullanıcılarına görünür hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap