twitter-guvenlik

Twitter Ayarlarında Bilmeniz Gereken Şeyler

Twitter, sosyal medya denildiğinde belki de aklımıza ilk gelen konulardan biridir. Her geçen gün özellik açısından biraz daha geliştirilen bu platform, günümüzde bambaşka bir boyut almıştır. Yapılan güncellemelerle birlikte artık güvenlik adımlarını biraz daha kolay ve hızlı bir şekilde uygulamanız mümkündür. İşte kullanıcıların güvenlik açısından her daim avantajlı olmasını sağlayacak o durumlar:

Kişisel Bilgi Paylaşımı

Twitter yeni yaptığı güncellemede gizlilik konusunda biraz değişikliklere gitmiş durumdadır. Gizlilik ve güvenlik bölümünden ulaşabileceğiniz bu ekran kişiselleştirilmiş şekilde özelliklere karar verilmesini sağlıyor. Bu sayede eski yöntemlere göre daha avantajlı bir şekilde kendinize özel olarak verilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Scope’a Bağlanma

Daha önceki ismi Periscope olan şimdilerde ise Scope olan uygulamaya ulaşmak, artık Twitter sayesinde son derece kolaydır. Bunun için ayarlar menüsünden gizlilik ve güvenlik alanına giriş yaptığınızda doğrudan karşınıza Scope’a bağlan seçeneği gelecektir. Bu seçeneği aktif hale getirirseniz, Scopa’ta canlı yayın yapmaya anında başlayabilirsiniz.

Mobil Veri Kontrolü

Mobil veriyi kullanarak internete giriş yapıyorsanız o zaman konu hakkında biraz daha dikkatli davranmanız gerekir. Özellikle sosyal medya sitelerinin çok fazla mobil veri kullanımına neden olduğu açıktır. İşte bu sorunu düşünen Twitter yetkilileri artık sitenin daha az veri harcayarak kullanılmasını sağlayacak. Bu yöntemi aktif hale getirmek için ayarlar üzerinden veri kullanımını açarak burada doğru olan ayarların yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede uzun zamandan beri çok fazla şikayetçi olduğunuz mobil veri konusuna sınırlandırma getirmiş olacaksınız.

İki Adımlı Giriş

Hesap güvenliği konusunda endişeleriniz varsa iki adımlı güvenli giriş bu konuda tam da aradığınız bir özellik olacaktır. Bu özellik üzerinden eski yönteme göre daha güvenli bir şekilde hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu konu hem mobil uygulama, hemde bilgisayar üzerinden çok rahat bir şekilde uygulanmaya devam edecektir. Tabi öncelikle bu özelliği aktif bir hale getirmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için ayarlar bölümüne girerek buradan hesap ve giriş istekleri adımlarını takip edin. İki adımlı doğrulamayı bu şekilde açabilir ve yine aynı alan üzerinden çok rahat bir şekilde özelliğin kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap