ios 11 özellikleri

İOS 11’in Bilmeniz Gereken İpuçları

İOS 11 getirdiği yeniliklerle adından söz ettiren işletim sistemleri arasına giriş yapmıştı. İphone kullanıcılarının memnun kaldığı bu özellikler, daha iyi bir telefon deneyimine neden oluyor. Tabi işletim sistemiyle gelen özellikler sadece konuşulanlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda bilmediğiniz gizli özelliklerle dolu olan İOS 11 bu yönden de telefon kullanımı biraz daha kolay bir hale getirecek.

Denetim Merkezini Değiştirin

İOS 11’de bulunan yeni denetim merkezi İOS 10’a göre daha gelişmiş özellikler taşıyor. Özellikle yönetim butonlarının tek bir yere toplanması da bu sistemde dikkati çeken şeyler arasında bulunuyor. Eğer standart görüntü pek hoşunuza gitmediyse bunu çok rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ayarlar menüsüne giriş yaparak buradan denetim merkezine girmeli ve hemen ardından kişiselleştirme yolunu izlemelisiniz. Görünüm kısmına girdiğinizde ayarları buradan yeniden düzenleyebilirsiniz.

Siri İle Mesajlaşma

Teknolojide devrim özelliği taşıyan Siri özelliği, İOS 11 sürümüyle birlikte daha gelişmiş bir hale gelmiştir. Bunun yanında siriyi artık sadece sesli değil, mesajlaşarakta yönetmeniz mümkündür. Özellikle kalabalık alanlarda Siri ile konuşmayı daha kolay hale getiren bu sistem, tek tıkla istediğiniz özellikleri kullanabilmenize olanak sağlıyor.

Klavye Küçültme

Tek elle mesaj yazmak istiyorsanız, bu özellik tam size göre olacak. Bu özellik sayesinde klavye 3/4 oranında küçülme gösterir. Bu sayede iki elinizi kullanmaya gerek kalmadan İphone Plus gibi büyük modellerde bile mesaj yazabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Üzerinde Karalama Yapma

Eğer almış olduğunuz ekran görüntülerini yeni baştan düzenlemek isterseniz artık İOS 11 bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmenize de imkan sağlayacaktır. Yine daha önceki sürümlerde var olduğu gibi ekran kilidi ve ana ekran butonuna aynı zamanlarda basarak istediğiniz ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Daha sonra tek tıkla bunun üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Hafıza Arttırma Özelliği

İos 11 aynı zamanda hafıza sorunlarını çözebilmenize de imkan tanıyacak bir yapıya sahiptir. Artık çekmiş olduğunuz fotoğraf veya videoları farklı formatlar üzerinden çok rahat bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde artık hafızanın biraz daha artması mümkün bir hale gelecektir. Bunu yapabilmek için öncelikle ayarlar menüsüne giriş yaparak buradan mesajlar ve icloud yolunu izlemeniz gerekiyor. Bunun yanında özelliği kullanarak oyunların da geçici olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap