android resim gizleme

Telefondaki Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gizlenir?

Çektiğiniz özel fotoğraf ve videoların meraklı gözler tarafından takip edilmemesi için bunların gizlenmesi önerilir. Filtreleme özelliğini kullanarak özel verilerinizi meraklı gözlerden bu şekilde uzakta tutabilirsiniz. Özellikle Android işletim sistemine sahip olanların bu konuda biraz daha şanslı olduğunu belirtmek gerekiyor. Onlar için bu amaca uygun daha fazla yöntemin olduğunu söylemeliyiz.

Uygulama Olmadan Verileri Gizleme

Eğer uygulama kullanmadan bu alandaki verileri gizlemek istiyorsanız, bunun için bulut sisteminden yararlanmanız iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Google Drive, İcloud ve Yandex Disk gibi yöntemler bu işlemi yapabilmek için en ideal olan yollar arasındadır. Buraya yapacağınız yüklemeleri çok uzun zaman boyunca güven içinde tutabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek boyuttaki dosyaları da buradan gizleyebilme gibi bir imkanınız vardır. Yani hiçbir şekilde maceraya gerek kalmadan bulut sistemine güvenerek dosya gizliliğini artık yapabilirsiniz.

Gizli Dosyaları Kullanın

Dosya yönetim uygulamalarından birini cihaza indirerek, bu yöntemi uygulamaya başlayabilirsiniz. Eğer verilerinizin cihazınızda sürekli olarak var olmasını istiyorsanız, bu yöntem sizler için daha iyi olacaktır. Bu dosya yöneticisine giriş yaparak burada .hiddendata adında bir klasör açın. Daha sonra gizlenmesini dilediğiniz tüm verileri buraya taşımaya başlayın. İstediğiniz her an bu dosya yöneticisi üzerinden fotoğraf, video veya diğer dosyaları takip edebilir, dilerseniz bunları cihazınızdan silebilirsiniz.

Telefondan Dosyaları Gizle

Android işletim sistemlerinin albüm kısmında yer alan özellik pek çok insan tarafından bilinmiyor. Bu yöntem dosyalarınızın şifresiz bir şekilde gizlenmesine neden olur. İşlemi yapabilmek için istediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçerek gizle seçeneğine tıklamalısınız.

Şifre İle Dosyaları Korumak

Yukarıdaki yöntemler her ne kadar dosya güvenliğini sağlasada, verilerinizin şifrelenmeden korunmasına neden olacaktır. Eğer tam olarak şifreli bir şekilde güvenliği sağlamak isterseniz buna özel olarak yapılan bazı uygulamalara yönelmenizi tavsiye ederiz. Özellikle Vaulty tarzındaki uygulamalar bu konuda oldukça başarılı sonuçlar verir. Uygulamayı ilk kez indirip telefona kurduktan sonra burada bir şifre ve kullanıcı adı oluşturmanız gerekecektir. Ardından resimleri ve videoları gizleme alanı üzerinden istediğiniz resim veya videoları çok rahat bir şekilde gizleyebilirsiniz. Bu sayede şifreyle koruduğunuz dosyalara herhangi bir ulaşım olmayacağından, telefonu gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz.

Yorum Yap