internet ayarı turkcell

Turkcell ve Vodafone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonun oldukça yaygın bir hale gelmesinden sonra, internet kullanımında da gözle görülür şekilde bir artış yaşandı. Neredeyse artık her kullanıcı interneti günlük olarak mutlaka kullanıyor. Tabi bazı durumlarda mobil internet sorunlarının oluşması kaçınılmaz bir hale geliyor. Kullanıcıların çileden çıkmasına neden olan bu durumları düzeltmek, aşağıdaki yöntemlere uyduğunuz takdirde çok basit bir şekilde tamamlanabilir. İşte operatörlere göre mobil internet ayarları :

Turkcell’de Mobil İnternet Ayarı

Turkcell’e bağlı olarak internete giriyorsanız, aşağıdaki yöntemleri kullanarak çok kısa bir süre içinde tüm mobil internet ayarlarınızı yapabilirsiniz. Cihaz için tüm internet ayarlarını almak için, büyük harflerle ‘’internet’’ yazarak 2222’ye SMS atmanız gerekir. Bu mesajı gönderdikten bir süre sonra otomatik olarak internet ayarlarınız yapılmış olacaktır.

Bunun yanında Turkcell kullanıcılarının kolay bir şekilde internet ayarlarını yapabilmesi için, mobil uygulamaya da böyle bir özellik eklenmiştir. Mobil uygulamaya giriş yaparak ayarlar menüsü üzerinden rahatlıkla tüm internet ayarlarınızı bitirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları kullanarak bir sonuç elde edemediyseniz, müşteri hizmetlerinden Turkcell’e ulaşmanızı tavsiye ederiz. 532 nolu Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden tüm ayarları sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Vodafone Mobil İnternet Ayarı

Vodafone mobil internet ayarı için, Vodafone kullanıcılarına üç farklı yöntem sunulmuştur. Bunlardan sizin için en uygun yöntemi seçerek, internet ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki 542 nolu numarayı tuşlayarak Müşteri Hizmetlerine ulaşmaktır. Yönergeleri uygulayarak internetinizin yapılması gereken tüm ayarlarını otomatik olarak alabilirsiniz.

Öte yandan Vodafone Yanımda mobil uygulamasını telefonunuza indirerek te, cihazla ilgili tüm ayarları yapabilmeniz mümkündür. Eğer yukarıdaki yöntemler işinize yaramadıysa, işlemi manuel olarak yapmanızı öneririz.

Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsüne giriş yaparak bundan sonra mobil ağlar, erişim noktası adları ve ekle adımlarını izleyin. Burada gördüğünüz apn, Proxy, bağlantı noktası, sunucu, mmsc, mms Proxy ve mms bağlantı noktası gibi alanları boş bırakın. Mms protokolünü wap 2.0 olarak ayarladıktan sonra, mcc 286 ve mnc alanlarını 02 olarak doldurun. Bu adımlardan sonra kimlik doğrulama türünü ve apn bölümlerini boş bırakarak işlemi onaylayın. Bu sayede internet ayarlarınız tamamlanmış olacaktır.

Yorum Yap