Facebook Doğum Tarihi Gizleme Nasıl Yapılır

Facebook Doğum Tarihi Nasıl Gizlenir

Facebook doğum tarihi nasıl gizlenir gibi bir soruya sahipseniz ve sorunuzun çözümünü arıyorsanız makalemizi okuyarak Facebook doğum tarihi gizleme adlı makalemizi okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

Dünya’nın en çok tercih edilen sosyal ağlarından olan Facebook’un özellikle birçok özelliği kullanıcılar tarafından bilinmemektedir. Bu yüzden de sizlere merak edilen Facebook doğum tarihi nasıl gizlenir? Sorunsun cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Facebook’ta kayıtlı olan kişilerden doğum tarihinizi saklamak istediğiniz zaman belirteceğimiz adımları izleyerek sizlerde bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Günümüzde doğum günü mesajlarının birçoğunun artık sosyal medya üzerinden kutlanması birçok kişinin samimiyetsiz olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yakın çevrenizin doğum gününü hatırlamasını istiyorsanız Facebook üzerinden bu işlemi yaparak Facebook doğum tarihinizi kapatabilirsiniz.

Facebook Doğum Tarihi Nasıl Gizlenir

Hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra açılan menü içerisinde profilinize girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menü içerisinde hakkında bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından ise yapmanız gereken doğum tarihinizin yazılı olduğu menüye giriş yapmanız gerekmektedir. Bu menüye giriş yapmanız için iletişim ve temel bilgileri düzenle menüsüne giriş yapacaksınız.

Buradan giriş yaptıktan sonra hemen karşımıza çıkan temel bilgiler kısmında doğum tarihi yılı ve cinsiyet gibi kategoriler karşınıza çıkacaktır. Burada hemen sağ üst tarafta olan menü içerisinde düzenle sekmesine giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu belirttiğimiz işlemleri aynı şekilde mobil uygulama içinde yaparak kurtulabilirsiniz. Aynı adımları mobil Facebook uygulaması üzerinde de yapabilirsiniz.

Buradan doğum tarihi gizle işlemini işaretleyerek sizlerde Facebook üzerinde doğum tarihinizi kapatma şansını yakalamış olacaksınız. Facebook ile ilgili olarak merak ettiğiniz diğer sorular için yorum kısmından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Arama Terimleri: facebook doğum tarihi gizleme, facebook doğum tarihi nasıl gizlenir

One Response

  1. selami 26 Ocak 2021

Yorum Yap