iphone ayarları nasıl yapılır

İphone Ayarları Nasıl Yapılır?

Günümüzün en gözde telefon modelleri arasında İphone telefonların bulunduğu bir gerçektir. Milyonlarca kişinin ilgiyle takip ettiği İphone telefonlar, geleceğe ışık tutan yenilikçi çizgilere sahip olan cihazlar arasında kabul ediliyor. Tabi bu cihazları kullanan kişilerin ayarları doğru bir şekilde yaparak telefondan almış olduğu verimi biraz daha arttırmalarının mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. İşte kullanıcıların mutlaka denemesi gereken o yöntemler:

Hücresel Veri  

Ayarlar menüsüne giriş yaptığınızda hücresel yazısına girin. Daha sonra bu alanda wifi yardımı ve icloud drive kısımları aktif bir haldeyse bunları pasifleştirin. Wifi yardımı, bağlantının zayıf olduğu sırada hücresel verinin kullanılmasını sağlar. İcloud Drive bölümü ise wifi yokken belgelerin İcloud’a aktarılması için kullanılır. Yani her iki seçeneğede aslında normal şartlarda ihtiyacınız yoktur. Bunları kapatarak internetin daha uzun süreli kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Kişisel Erişim Noktası

Bu özelliğin telefonunuzda aktif olup olmadığının bazı zamanlarda kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Bu özelliğin amacının telefonu tıpkı bir modem gibi kullanmak olduğunu belirtmeliyiz. Özellikle sizler farkında olmasanız dahi, pil ömrünün önemli ölçüde azalmasına neden olacak şeylerden biri durumundadır.

Bildirimleri Değiştirme

Bildirim menüsünü kullanarak uygulamalara göre belirlenmiş bildirimleri açıp kapayabilirsiniz. Bu sayede pil ömrünün eskiye göre biraz daha iyi olacağını belirtmek gerekir. Aynı zamanda ekran kilitliykende bu özelliği kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Uygulama İçinden Erişim

Denetim merkezini kullanarak uygulama içinden erişim özelliğini açmanız oldukça iyi bir kullanım deneyimi sunacaktır. Bu sayede sadece parmağınızı yukarı doğru kaydırarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz.

Airdrop

İphone kullanıcılarının dikkat edeceği bazı adımlar belkide pil ömrünün önemli ölçüde korunmasına yardımcı olur. Bu adımlardan bir diğeride Airdrop adı verilen bir özelliktir. Bu özelliği eğer kullanmıyorsanız mutlaka kapatmanızı tavsiye ederiz. Bunun için ayarlar menüsüne giriş yaparak genel bölümü üzerinden aidrop alım kapalı seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Handoff

Eğer devamlı olarak bir başka Apple cihazıyla birlikte çalışma gibi bir durum yoksa Handoff özelliğini mutlaka kapatmanız gerekiyor. Eğer Apple Watch ürününe sahip değilseniz, bu özellik hali hazırda zaten işinize yaramayacaktır. Bu özelliği pasif bir hale getirmek için yapmanız gereken şey ayarlar menüsünü kullanarak buradan handoff özelliğini kapatmaktır.

Yorum Yap