ses kalitesini arttırma

Telefonun Ses Kalitesini Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

Akıllı telefonlar bazen ses kalitesi açısından memnun edici olmayan özelliklere sahip olabiliyor. Özellikle telefonunuzu kullanarak çok fazla müzik dinliyorsanız, hiçbir zaman bu durumdan memnun kalmayabilirsiniz. Aslında bazı yöntemleri denediğinizde eskiye nazaran daha iyi bir performans almanız mümkün olacaktır. İşte telefon kullanıcılarının mutlaka denemesi gereken o yöntemler:

Ekolayzer Ayarları

Aslında kullandığımız pek çok akıllı telefonda ekolayzer özelliği yoktur. Bu özelliği kullanabilmek için sadece bir ek uygulama kullanmanız gerekiyor. Günümüzün popüler müzik uygulamalarından birini kullandığınızda, ses kalitesini biraz daha geliştirmenizi sağlayacak ekolayzera ulaşabilirsiniz.

Koruyucu Kullanmak

Telefonunuzu korumak adına ek bir kutudan yardım alıyor olabilirsiniz. Bu ürünlerin hoparlörleri örttüğü ve ses kalitesinde düşüşlere neden olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Mümkün olduğu kadar daha iyi bir kalitede müzik dinlemek istiyorsanız, bir an önce bu ürünlerden kurtulmanızı tavsiye ederiz.

Hoparlör Durumu

Akıllı telefonlarda hoparlörlerin bulunduğu konum ses kalitesinde önemli etkiler yapacaktır. Özellikle hoparlörün kapatılacağı bir yerde bulunuyorsa, o zaman telefon kullanımınız biraz daha zor bir hale gelebilir. Bazı akıllı telefonlarda bu söylediğimiz durum gibi hoparlör alt tarafta konumlandırılabiliyor. Bu durumda başparmaklar hoparlörün kapanmasına neden olurken, müzik açısından da memnuniyetsizlik oluşuyor. İşte özellikle çok sık şekilde telefonda müzik dinliyorsanız, sırf görüntüsünü beğendiğiniz için bu özelliğe sahip olan bir telefonu almamanızı öneririz.

Kulaklık Seçimi

Yukarıdaki bütün adımları zaten denediyseniz ve halen konu hakkında bir çözüm alamadıysanız o zaman yapmanız gerekenin kaliteli bir kulaklık almak olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle bu konuya biraz iyi bir bütçe ayırarak etkileyici bir kulaklık seçimi üzerinde durabilirsiniz.

Bluetooth Hoparlör

Kulaklık üzerinden müzik dinlemeyi pek sevmiyorsanız akılı telefonlarda sıkça karşımıza çıkan bluetooth hoparlör seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu ürünler kablosuz şekilde kullanıldığından dolayı herhangi bir zorluk çekmeden gittiğiniz her yere müziğinizi de taşımış olacaksınız. Tabi bunun içinde tıpkı kulaklıkta olduğu gibi yine iyi bir bütçe ayırmış olmanız gerekiyor. Özellikle büyük markaların bu konuda bir hayli iddialı modellere ev sahipliği yaptığını belirtmek gerekir. Yani her açıdan memnun kalacağınız bir alışverişi tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yap