instagramda belirli kişilere fotoğraf gizleme

İnstagram’da Belirli Kişilere Fotoğraf Gizleme

Bu makalemizde sizlere instagramda belirli kişilere fotoğraf gizleme konusunda bilgi vereceğiz. Sayfamızda bulunan yorum kısmına sorularınızı yazabilir ya da deneyimlerinizi diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.

İnstagram’da Belirli Kişilere Fotoğraf Gizleme

İnstagram profiliniz muhtemelen sizin hakkınızda diğer tüm sosyal platformlardan daha fazla kişisel ayrıntılarınızı ortaya koyuyor. Profilinizi kilitlemek hesabınızı özel olarak ayarlamak gizliliğiniz için yapabileceğiniz en basit şeylerden biridir. Bu, ileriye doğru, siz onaylamadıkça fotoğraflarınızı veya hikayelerinizi kimse göremeyeceği anlamına gelir. Hesabınız gizli olduğundan, profilinizi ziyaret eden yeni kişilerin göreceği tek şey adınız ve profil resminiz olacaktır. Oradan sizi takip etmeyi isteyebilirler ancak fotoğraflarınızı veya hikayelerinizi görmezler. Önce isteklerini onaylamanız gerekir. Hesabınızı gizli olarak ayarlamak için:

  • Instagram’ın ayarlar menüsüne gidin
  • Daha sonra, “Gizlilik”> “Hesap Gizliliği” ne gidin ve Özel Hesap seçeneğini etkinleştirdikten sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Sizi takip eden birini kaldırmak için:

  • Profilinize gidin ve takipçi sayınıza dokunun
  • Listenize bakın ve artık gönderileriniz,fotoğraflarınızı görmesini istemediğiniz herkesin adının yanındaki “Kaldır” düğmesine hafifçe vurun

Instagram kitlesi günden güne sürekli büyüyor  olması hizmetlerini,özelliklerini genişletmelerine  ve algoritmalarını geliştirmeye itiyor onları. En son duyurusunda instagram yayınları görüntüleme, üçüncü taraf uygulamalarla çalışma ve reklam yayınlamada büyük değişiklikler olduğunu duyurdu. Ancak, yayınlama ayarları ile ilgili olarak, son zamanlarda çok fazla değişiklik görmüyoruz. Paylaştığınız postları belirli takipçilerinizden gizlemek istiyorsanız, bir çözüm yolu profillerine gidip onları engellemektir.

 *İçeriğinize erişimi önlemek için bir Instagram kullanıcısını engelleyin.

*’Engelle’ seçeneğini kullanmaksızın Hikayelerinizin içeriğini Instagram kullanıcılarından gizleyin.

Instagram Yardım Merkezi’nde belirtildiği gibi – Hikayenizi birinden gizlemek için yapmanız gerekenler aşağıda adım adım gösterilmektedir.

  1. Profilinize gidin.
  2. Sağ üstteki (iOS) veya (Android) öğesine dokunun.
  3. Hesap’ın altındaki Hikaye Ayarları’na dokunun.
  4. Hikayeyi şu kişilerden Gizle’ye dokunun.
  5. Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin, ardından Bitti’ye dokunun. Hikayelerinizi tekrardan o gizlediğiniz kişiye göstermek için seçimini kaldırmak üzere üzerine dokunun.

Paylaştığınız bir postu gizlemek istiyorsanız yapamazsın. Ama yapabileceğiniz birkaç şey var. Yapabileceğiniz en iyi şey, Yakın Arkadaşlar veya Sık Kullanılanlar ayarlarını kullanmaktır. (kişisel bir hesap veya işletme hesabı olmasına bağlı olarak bu değişiklik gösterebilmektedir). Yukarda belirtilen adımlarla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, bunu çözmenize yardımcı olabilmemiz için aşağıda bir yorum bırakmayı unutmayın.

Arama Terimleri: İnstagramda belirli kişilere fotoğrafı gizleme

Yorum Yap