Telefonları daha hızlı şarj etmek

Telefonun Daha Hızlı Şarj Olması İçin Ne Yapmalı?

Akıllı telefonlar artık en çok kullanılan teknolojik cihazlardan biri haline geldi. Bütün günlük işlerin daha kolay bir şekilde yürütülmesini sağlayan bu cihazlar, bazı konularda kullanıcılardan şikayetleri toplayabiliyor. Çok fazla gelişmiş özelliğe sahip olsalar da, halen pil konusunda pekte memnun edici olmadıklarını belirtmek gerekiyor. Pil ömründen pek memnun olmadığınız telefonun şarj dolum süresini biraz daha hızlandırma şansınız vardır. Bu adımlara dikkat ettiğinizde artık uzun süre boyunca telefonun şarj olmasını beklemek zorunda değilsiniz.

Yalnızca Şarj Aletlerini Kullanın

Bazı kişiler USB kablosunu kullanarak telefonlarını şarj etmeye çalışabiliyor. Bu durum telefonun şarj süresinin normalden daha uzun olmasına neden oluyor. USB kablosuyla 3 saatte yapacağınız şarj işlemleri, priz yöntemiyle birlikte bir saatlik bir süreye düşebilir. Bu nedenle mecbur kalmadıkça USB kablosuyla şarj etme işleminden vazgeçmeniz gerekir.

Tabi buna ek olarak orijinal olmayan şarj aletlerinin kullanıldığında batarya ömründe azalmalarında olacağını belirtmek gerekir. Öte yandan cihaz sağlığı içinde sadece orijinal ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Özellikleri Kapayın

Gün içinde sıklıkla kullandığınız Bluetooth, GPS ve NFC gibi özellikler açık olduğunda, gerek pil ömrünü azaltır, gerekse şarj süresinin daha uzun sürmesine neden olabilir. Bu özellikleri mümkün olduğu kadar kapalı tutarak, şarj işleminde zamandan kazanmış olacaksınız.

Arka Plan Uygulamaları

Bunlara ek olarak zamanında açtığınız ve halen arka planda çalışmakta olan uygulamaların varlığının sisteme olumsuz anlamda etki ettiğini söylemek gerekiyor. Arka planda çalışmakta olan uygulamaları kapatmak için ayarlar menüsünü kullanmalısınız. Buradan uygulamalar bölümüne ulaşarak, açık olan uygulamaları görebilir ve bunları anında sonlandırabilirsiniz. Bunları elle yapmak istemiyorsanız, buna özel olarak üretilen uygulamalarında olduğunu belirtmek gerekir. Kullanışlı ve küçük boyutlu sistem yöneticisi uygulamalardan birini indirerek, arka plandaki uygulamaları tek tıkla kontrol edebilirsiniz.

İOS Telefonlar İçin Daha Hızlı Şarj

Telefonları daha hızlı şarj etmek adına yine benzer adımları uygulamanız söz konusu olacaktır. İOS telefonlarda da arka plandaki uygulamaları kapatmak daha hızlı bir şarj süresinin oluşmasına neden olur. Öte yandan bildirim modunu açarak bu işlemin biraz daha hızlı yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap